Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Masážní oleje zrelaxují tělo i ducha. Vybrali jsme ty nejoblíbenější

Klára Brázdová

Klára Brázdová

11. 4. 2012

FOTO: AromaterapieMasáž se v kombinaci s vonnými oleji stává nepřekonatelnou slastí pro tělo i ducha. Jsou vůně, které vám dodají energii na celý den, jiné vás zase zbaví chmurných myšlenek. Vybrali jsme pro vás ty nejoblíbenější.

FOTO: Masážní oleje

Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu

Masáž je příjemná relaxační terapie. Ať už vás trápí bolest hlavy či nedostatek energie, masáž zaručeně pomůže. Její účinek však může být ještě intenzivnější, pokud použijete vonný olej.

Oblíbeným přípravkem v oleji je levandule

Mezi nejoblíbenějšími masážními oleji vítězí levandulový. Levandule je známá svými zklidňujícími účinky. Pár kapek vás dokáže uvolnit a zbavit stresu. Pravidelným vmasírováním do pokožky se zbavíte problémů s nespavostí nebo psychického napětí. Podobné účinky na náš organismus má i heřmánek.

Zajímavou vůní je i pelargonie. Ta vám spolehlivě zklidní nervy. Má totiž osvěžující a antidepresivní účinky.

Pokud se rozhodnete pro jasmín, jistě nebudete litovat. Má lehce euforické účinky, a proto navazuje pocit štěstí a optimismu. Tato vůně vám dodá sebevědomí a lehce se s ní zbavíte deprese. Jasmín také dokáže zmírnit menstruační bolesti, a dokonce působí jako afrodiziakum.

FOTO: Levandule

Levandule. Zdroj: scx.hu

Citrus vám dodá energii na celý den

Jestliže chcete povzbudit vaši mysl, citrusové plody jsou tou nejlepší vůní pro vás. Zejména ranní koupel s kapkou citrusové vůně vám nastartujte celý den. Po citrusové masáži se budete cítit svěží a plní energie.

Dobíječem energie je i máta peprná, jejíž vůně je osvěžující a povzbuzující. Masáž s vůní této bylinky vás zbaví bolesti hlavy a trávicích potíží.

Vonný olej si můžete vyrobit i sami

Kvalitní a stoprocentně přírodní masážní oleje se dají pořídit od 100 korun. Lahvičky jsou většinou velké 250 ml a sehnat je můžete například v lékárně.

Můžete si je ale vyrobit i doma. Postup je jednoduchý. Na jejich přípravu potřebujete kvalitní olivový olej, tmavou uzavíratelnou nádobu a vonné ingredience (okvětní lístky, bylinky, ovoce, koření). Ingredience nasypete do nádoby, zalijete olejem, nádobu pevně uzavřete a necháte na chladném a tmavém místě. Hotový olej je k použití tehdy, dosáhne-li vůně vámi požadované intenzity.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Masážní oleje zrelaxují tělo i ducha. Vybrali jsme ty nejoblíbenější