Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Martin Hilský představí v Brně souborné vydání Shakespearova díla

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

18. 5. 2011

Dvorní překladatel Shakespeara Martin HilskýAutogramiády a setkání s autory knih jsou jedinečnými příležitostmi k vytvoření mnohem pevnějšího svazku s knihou, kterou si chceme přečíst. Pronikání do atmosféry vzniku knihy, které nám zprostředkuje autor při besedě či podpisu, vždy umocní zážitek z daného literárního kousku. Proto si nenechte ujít aktuální autogramiády knih. Tentokrát jsme pro vás vybrali dvě brněnské a jednu v Ostravě.

Dvorní překladatel Shakespeara Martin Hilský

Dvorní překladatel Shakespeara Martin Hilský, Foto: Kateřina Ciborová, Topzine.cz

Autogramiáda a beseda známého básníka, spisovatele, humoristy, fotografa a písničkáře Josefa Fouska u příležitosti vydání jeho nové knihy Deník starého muže se koná 24. května od 16 hodin v knihkupectví Knihy Dobrovský (Joštova 6, Brno). Kniha je souborem fejetonů, v nichž autor přibližuje čtenářům svůj život, názory a ukazuje vřelý vztah k prostým a poctivým lidem a obdiv ke všem, kteří v životě něco dokázali.

Rozsáhlé dílo Williama Shakespeara v jedné knize

Náš přední překladatel a teoretik díla nesmrtelného dramatika Williama Shakespeara Martin Hilský bude v Domě knihy Librex (Smetanovo náměstí 8, Ostrava) křtít knihu William Shakespeare – dílo. Prostý název za sebou skrývá skutečný poklad v podobě souborného vydání Shakespearova díla, opatřeného úvodní studií a charakteristikami každého z titulů. K akci jsou samozřejmě připojeny autogramiáda a beseda, které si jistě nenecháte ujít 24. května od 19 hodin.

Poslední pozvánka se týká neméně atraktivní autogramiády sbírky povídek Podél cest známé novinářky Pavly Jazairiové. Náměty k povídkám autorka většinou čerpala na svých cestách světem. Po předchozích cestopisech budeme mít jedinečnou možnost ocenit kvality osobitého stylu autorčiny beletristické tvorby, kterým obohacuje svůj pohled zachycující skutečné příběhy a jejich příčiny. Autogramiáda se koná 25. května od 16 hodin v knihkupectví Barvič a Novotný (Česká 13, Brno).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Martin Hilský představí v Brně souborné vydání Shakespearova díla