×
TOPZINE.cz

Marta Jandová: Krysaře jsem zpívala náhodou

Nikdy se netoužila stát zpěvačkou, a už vůbec ne protekční holčičkou slavného otce, proto si před patnácti lety sbalila kufry a šla hledat své štěstí do Německa. Chtěla se stát tlumočnicí, ale možná geny nebo osud způsobily, že se ocitla na podiu s mikrofonem v ruce. To jí zůstalo dodnes. Marta Jandová je frontmanka německé rockové kapely Die Happy, ale také představitelkou Mona Lisy ve stejnojmenném muzikálu.

Brzy tuto křehkou rockerku budeme vídat na televizi Nova a slovenské Markíze jako porotkyni v Československé Superstar. Její koncert v Čechách zažijí fanoušci například na Masters of Rock nebo Sázavafestu. V rozhovoru pro Topzine.cz mimo jiné Marta prozradila, jaké má plány do budoucna, nebo zda se těší na roli přísné porotkyně.

Jste Češka, ale hrajete v Německu, kde se vlastně cítíte víc doma?
Tak po tom, co jsem už půl roku v Praze, stoprocentně v Čechách. Je to krásné mít zase okolo sebe rodinu a staré kamarády, které znám už tisíc let.

 

Jak jste se do Německa dostala?
Měla jsem čerstvě po maturitě a zamilovala jsem se. Chtěla jsem do Německa pouze na rok, než půjdu na zkoušky na fildu, ale pak už jsem začala zpívat ve své skupině Die Happy a studovat se mi najedou nechtělo.

Je v Německu známo, že jste dcerou slavného otce?
Pár lidí to ví, ale většinou jsou to emigranti z České republiky.

Máte pocit, že vás showbyznys zkazil? Mám na mysli alkohol a drogy, nebo naopak ukázal správnou cestu?
Já jsem na drogy nikdy nebyla, a ten alkohol, který piji, bych pila i jako sekretářka. Takové to opravdové sex, drugs & rock`n`roll opravdu nežiji. Nebo už má pro mě trošku jinou podobu.

Jak vycházíte s Alicí, součastnou manželkou svého otce?
Velice dobře. Nedávno jsme spolu byly na ultrazvuku, podívat se na malou, která se brzy narodí.

A jak jste se dostala do muzikálového světa?
Už jsem náhodou zpívala v první verzi Krysaře. Tenkrát točil u táty ve studiu Dan Landa a slyšel mě zpívat. Hned na mě vychrlil nápad, že bych si zazpívala v jeho připravovaném muzikálu. S Monou Lisou je to podobné. Olda Lichtenberg se mě už několikrát ptal a tentokrát to vyšlo. (smích)

Vy ale musíte kvůli účinkování v muzikálu Mona Lisa neustále pendlovat  mezi Prahou a Německem. Nemáte toho někdy plné zuby?
Abych pravdu řekla, tak jo, ale jsem na to docela zvyklá, po tom neustálém cestování a turné s Die Happy. Někdy si přeju, aby už existovaly takové ty beamovací přístroje Švups – a už bych byla někde jinde. Nejhorší na cestování je totiž ta ztráta času. Ale alespoň mám teď hodně času na čtení. (smích) K tomu je vlak opravdu nejlepší.

Já vím, že jste se v podstatě nedávno rozešla s německým zpěvákem Sashou, rýsuje se už někdo nový na obzoru?
Už se někdo rýsuje, ale strašně to držíme pod pokličkou. Není to žádný muzikant a prostě chceme mít klid.

Těšíte se až zasednete v porotě Superstar?
No a jak. Už to brzo začíná. Jsem z toho i trošku nervózní, protože to v takovéhle podobě dělám poprvé. Snad přijde pár talentovaných lidí.

Jaké máte plány do budoucna, neuvažujete o tom, že byste ve své vlasti zůstala?
Už o ničem radši neuvažuji. Už jsem si tolikrát něco umanula, a stejně to dopadlo jinak. Budu tam, kde budu nejšťastnější, jestli to bude Praha, jižní Francie nebo severní pól… Teď jsem nejraději v Praze, jsem do svého rodného města úplný blázen.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..