Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Markus Heitz: Svět Trpaslíků z druhé strany barikády. Legendy alfů začínají Spravedlivým hněvem

Redakce

Redakce

21. 6. 2010

Po tetralogii Trpaslíků, která si získala srdce nejednoho čtenáře, přichází na řadu nová série staronových hrdinů – rod alfů, odvěcí nepřátelé elfů. I oni chtějí povyprávět svou verzi příběhu.

Ilustrace na obálce knihy Spravedlivý hněv Autor: Jan Patrik Krásný

Markus Hertz je německý spisovatel, který se narodil 10. října 1971 v Homburgu v Sársku. Vystudoval střední katolickou školu Johanneum v Homburgu a po vojenské službě dále pokračoval studiem germanistiky a historie. V současné době patří mezi nejúspěšnější německé autory vůbec. Pozornost na sebe upoutal ságou Ulldart a romány ze série Shadowrun. Opravdový skok v jeho kariéře ale znamenala až série Trpaslíci; v Německu se každého dílu prodalo přes 200 000 výtisků. První díl s názvem Trpaslíci ještě žádnou cenu nezískal, ale druhý a třetí, Válka trpaslíků a Pomsta trpaslíků už získaly v Německu cenu za nejlepší román roku 2004, respektive 2005. Ale nejen cyklus Trpaslíků sbíral úspěchy, kniha Die Mächte des Feuers (Mocnosti ohně) vyhrála tutéž cenu v roce 2006 a série Ulldart – Zeit des Neuen vyhrála v tomtéž roce kategorii Nejlepší cyklus.

Alfové jsou krutí a nelítostní bojovníci, nahánějící hrůzu nepřátelům i otrokům. Říše alfů plánuje válečné tažení proti odvěkému rivalovi – elfům. Aby měli co největší vojenskou převahu, posílají dva alfy, Sinthorase a Caphalora, aby získali přízeň mocného démona. Ale oba válečníci se od sebe velice liší – zatímco Caphalor by nejraději pouze bránil svou říši, Sinthoras touží po větším úkolu. Boj o čest a slávu je přivede do velkých nebezpečí.

Sám autor o knize Spravedlivý hněv, první ze série Legendy alfů, řekl: „Výzvou pro mě byla nutnost změnit strany a sžít se se způsobem myšlení alfů – ukázat, co je pro ně samozřejmostí, předvést, jak se chovají k přátelům a jak k nepřátelům. A vytvořit něco nového. Neodvážím se předpovídat, kolik přátel alfové naleznou. Jedna věc je však jistá: bude to pokračovat.“

Můžeme se těšit na velmi poutavý příběh, kterému nechybí napětí a akce, a který čtenáře vtáhne do děje tak, že jakmile začnete číst, už nemůžete přestat. Spravedlivý hněv vydává na konci června nakladatelství Fantom Print.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Markus Heitz: Svět Trpaslíků z druhé strany barikády. Legendy alfů začínají Spravedlivým hněvem