Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Marku Rybin nahradí Jakub Johánek

Martin Peška

Martin Peška

13. 1. 2009

Jakub Johánek z kapely 100°C v úterý 27. ledna v Rock Café pokřtí nový singl pražské rockové skupiny Loyca. Kapela původně počítala s tím, že kmotrou bude Marka Rybin. Nové CD obsahuje singly Lesson Of The Fight a Human Shell, které se nahrávaly ve FAUST Studios.

loyca

„Marka bohužel musela účast odříct. Kmotrem bude zpěvák a kytarista ze 100°C Jakub Johánek, se kterým se známe ještě z dob, kdy jsem s naším bubeníkem hrál v Rage Against The Machine Revival“ uvedl kytarista který si nechává říkat Dandy Frutty.

Název Loyca vychází ze jména jihoamerického ptáka z čeledi špačkovitých – Sturnella Loyca neboli Vlhovce Dlouhoocasého. Nyní ho skupina používá jako své logo a symbol. Objeví se i na bookletu. Datum křtu singlu je současně desetiletým výročím společného působení Dandyho Fruttyho s bubeníkem Janem Podzimkem. Společně hráli v projektech Rage Against The Machine Revival a Astro Metro.

Koncert Loycy v Rock Café, kterou tvoří kytarista Dandy Frutty, baskytarista Petr Lisac, bubeník Jan Podzimek a zpěvačka Dana Yousifová se uskuteční v rámci Free Thesday. Předkapelou Loycy bude  početná formace Symptom Fonk kombinující hip-hop, pop a jazz.

Další informace a hudební ochutnávka na www.loyca.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Marku Rybin nahradí Jakub Johánek