Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Markéta Konvičková polila své nové DVD kafem

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

30. 3. 2011

Nebylo to ale nešťastnou náhodou. V pražském Hard Rock Café na Malém náměstí proběhl 24. března křest DVD Markéta Konvičková v Hard Rock Café Live 2010. Toto DVD mapuje podzimní turné Křížem Krážem 2010, které Markéta absolvovala s kapelou No Talking Band.

Foto: Markéta Konvičková

Markéta Konvičková pokřtila své koncertní DVD, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Markéta Konvičková rozhodně zažívá povedená léta. V roce 2009 se dostala mezi nejlepších deset zpěváků a zpěvaček v soutěži Československá SuperStar. Rok na to vydala své debutové album Na šňůře perel, vůbec jako první ze soutěžících této řady SuperStar. Nedávno se stala držitelkou Zlatého slavíka za Objev roku 2010, stejné ocenění pak získala i na předávání cen Óčka. Nyní Markéta vydává ve spolupráci s Petarda production vůbec první DVD natáčené v pražském Hard Rock Café. Co přijde dál?

Na tiskové konferenci k vydání DVD Markéta mimo jiné oznámila zahájení prací na novém albu. V dubnu začnou vybraní američtí muzikanti pod vedením producenta Steva Walshe nahrávat ve studiu v Nashvillu hudební podklady, v květnu pak bude Markéta v pražském studiu Sound Device natáčet zpěvy.

Na desce se budou podílet samí zkušení muzikanti a lidé z oboru, namátkou zmiňme Michala Davida, který Markétě Konvičkové už složil několik skladeb, zvukovým mistrem CD bude Boris Carloff.

Nová deska prý bude zcela jiná než Markétin debut Na šňůře perel. Skladby na novém albu by měly být mnohem modernější, ve stylu Bruna Marse. O tom, nakolik se to Markétě Konvičkové a jejímu týmu podaří, se budete moct přesvědčit už v červnu, kdy by se v éteru měl objevit pilotní singl. Vydání samotné desky je pak naplánováno na září tohoto roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Markéta Konvičková polila své nové DVD kafem