Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Markéta Baňková vysvětlí podstatu vesmíru a své knihy v Brně

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

13. 4. 2011

FOTO: straka

Vyslechnout si čtení díla přímo od autora patří k těm nejlepším literárním zážitkům. Využijte proto středeční pozvánky na pořad Stanislava Kubína. Pokud dáváte přednost dramatické tvorbě, máme pro vás tip na LiStOVáNí z Magnesií Literou oceněné knihy Straka v říši entropie. 

FOTO: Markéta Baňková

Markéta Baňková se Strakou v říši Entropie vyhrála Literu za objev roku, Zdroj: Radek Lang, Topzine.cz

Autorské čtení z několika sbírek esejisty a básníka Stanislava Kubína s názvem Lahodná vteřina se koná 13. dubna od 18 hodin v salonku Pelclova divadla (Panská 79, Rychnov nad Kněžnou). Stanislav Kubín je autorem několika literárních pásem, kompizic a básnických sbírek a mimo jiné působí také jako dramaturg a moderátor. Autor bude předčítat například ze sbírek Dotýkání, Oblouk návratu a Ponorná řeka.

Ještě několik lahodných chvil navíc

Následující pozvánka v sobě zahrnuje dvě akce, které se týkají knihy Markéty Baňkové Straka v říši entropie. Témata podstaty vesmíru, která jinak bývají pro laika příliš složitá, jsou v této knize podána lehce, jakoby mimochodem a osloví tak děti i dospělé čtenáře. Pokud byste se rádi setkali s autorkou, máte k tomu příležitost 13. dubna od 16 hodin v Brně (Knihy Dobrovský, Joštova 6), kde proběhne autogramiáda. Toužíte-li po zážitku nadliterárním, zajděte na scénické LiStOVáNí knihou Straka v říši entropie, které se koná 19. dubna od 19 hodin v kavárně U Notáře v Havlíčkově Brodě (Sázavská 430).

V sobotu 16. dubna od 19 hodin si určitě nenechte ujít koncert africké skupiny Iyasa. Představení plné rytmických písní, tanců a scén inspirovaných africkou lidovou kulturou vás uchvátí nejen svou bezprostředností. Devítičlenná africká skupina ze Zimbabwe přijíždí již na desáté turné do Evropy. Koncert se koná v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě a vstupenky si můžete zajistit v předprodeji v Krajské knihovně Vysočiny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Markéta Baňková vysvětlí podstatu vesmíru a své knihy v Brně