Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Marka Ztraceného najdete na turné Pohledy do duše

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

9. 3. 2010

marek_ztracenySvé druhé album Pohledy do duše představí Marek Ztracený s vlastní kapelou na premiérové tour po domácích klubech. První část koncertů začne už 3. dubna ve Velkém Meziříčí uvedením nového singlu Levná instituce.

Marek Ztracený vyráží na Pohledy do duše Tour 2010, Zdroj: archiv

Marek Ztracený vyráží na Pohledy do duše Tour 2010, Zdroj: archiv

Kluci z kapely, kterou kolem sebe Marek shromáždil, si doopravdy mohou říkat páni muzikanti. Nad strunami kytary zde vládne Martin Ledvina, mimo jiné producent Markových desek, paličky v rukou pevně drží Marek Fryčák a nezbytný základ uzavírá se svou basovkou Ondra Vocílka. V tomto doprovodu už Marka známe déle, a tak nám může být jasné, že ani tentokrát atmosféra jejich koncertů nikoho nezklame. Nový singl Naše světy z jejich druhé desky si můžete poslechnout už teď.

„Minulý rok jsme hráli na hodně festivalech a slavnostech, svých vlastních koncertů jsem měl málo, a tak jsme se tento rok rozhodli to obrátit. První část klubového turné  je připravena na toto jaro a na podzim chystáme pokračování. Samozřejmě léto bude opět ve znamení festivalů, ale teď máme s kapelou prostě chuť dokázat, že to dáme i samostatně,“ říká Marek.

Šanci prosadit se dostane i méně známá kapela

Hostující skupinou je mladá česko-slovenská parta Popcorn Drama, která se prosadila především díky předskokanství na mnoha velkých koncertech. Slyšet je mohli třeba fanoušci Anastaciy na jejích koncertech u nás i u našich východních sousedů.

„Přišlo nám hodně nabídek od různých, i zavedených kapel, které chtěli jet jako náš support, ale nakonec jsme se rozhodli pro kapelu Popcorn Drama. Před rokem jsem byl v podobné situaci, když jsem dostal možnost jet na turné jako host zpěvačky Anny K. Byl to fantastický zážitek. Teď jsme snad dostali možnost to někomu aspoň trochu vrátit,“ vysvětlil volbu hostů Marek.

Marek Ztracený – Pohledy do duše Tour 2010 (part 1)

3. dubna Velké Meziříčí – Jupiter Klub (veřejná generálka)
8. dubna Litoměřice – MKZ
14. dubna Plzeň  – Šeříkovka
15. dubna Podmokly u Sušice – KD
18. dubna Praha – jako host koncertu Die Happy
21. dubna Ostrava – Fabric
24. dubna Želeč u Tábora
7. května Havlíčkův Brod – Čechovka
22. května Studénka – KD
27. května Brno – Semillaso
11. června Aš – Klubíčko

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Marka Ztraceného najdete na turné Pohledy do duše