Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Marilyn Monroe se vrací do kin. Digitální podobu dostaly tři kultovní filmy

Veronika Jílková

Veronika Jílková

18. 5. 2013

Společnost Aerofilms přináší do českých kin nově zdigitalizované tři úspěšné filmy, kde hlavní roli ztvárnil tehdejší kulturní fenomén Marilyn Monroe. Kultovní herečka a zpěvačka se v nejlepším rozlišení objeví v kinech od června do srpna.

FOTO: Marilyn Monroe

Kultovní ikona 50. a 60. let. Zdroj: Aerofilms

Přehlídka filmů s Marilyn Monroe s názvem Marilyn bude obsahovat vynikající komedii Billyho Wildera Někdo to rád horké (1959), komedii Howarda Hawkse Páni mají radši blondýnky (1953) a konverzační komedii podle divadelní předlohy George Axelroda Slaměný vdovec (1955).

Komedie Někdo to rád horké se již dávno zařadila do filmové klasiky. Vedle neodolatelných výkonů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v hlavních rolích potěší také skvělá jazzová hudba Mattyho Malnecka. Snímek Páni mají radši blondýny se stal pro Marilyn filmovým zlomem, neboť zde ztvárnila prototyp sexuální bohyně, která si pouhým lusknutím dokáže všechny muže omotat kolem prstu. Ve filmu Slaměný vdovec mohou být diváci svědky nejslavnější scény s touto dokonalou blondýnou, kdy proud vzduchu z podzemní dráhy zvedne Marilyn sukni až nad ramena.

Přehlídka filmů bude do českých kin uvedena jako doprovodný program k mezinárodní putovní výstavě Marilyn, která se koná v Jízdárně Pražského hradu od 29. května do 20. září 2013.

Výstava obsahuje několik desítek párů bot, doplňků a oděvů, které se objevily v neslavnějších filmech, nebo i ve skutečném životě této módní ikony. Ke zhlédnutí budou jak fotografie, tak i obrazy, film a obálky časopisů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Marilyn Monroe se vrací do kin. Digitální podobu dostaly tři kultovní filmy