Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Marek Ztracený se občas ztrácí i v sobě

Gabriela Honková

Gabriela Honková

19. 10. 2009

Marek Ztracený. Foto: Pavel Cizner,Topzine.czMarek Ztracený, nová hvězdička na hudebním nebi, od které se poslední půl rok hraje v rádiích jeden hit za druhým. Aby jeho záře neupadla, objevuje se kromě rádií také na koncertech a festivalech. A právě na jednom velkém festivalu, Sázavafest 2009, kde opět sklidil u svých fanoušků obdiv a úspěch, jsme si ho odchytli. Marek byl vstřícný a milý a tak trochu si vyzpovídal svoji dušičku.

Marek Ztracený. Foto: Pavel Cizner,Topzine.cz

Marek Ztracený, Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Jak se ti líbilo na letošním ročníku Sázavafestu 2009?
Pro nás jsou tohle všechno nové události, tyhle festivaly. Není to tak, že hrajeme pět let, ale je to tak, že opravdu hrajeme jen půl roku. Jsou to pro nás zkušenosti. Hrozně nás to baví!! Děkujeme všem za milý přijetí, je fajn hrát pro takové publikum.

Máš v plánu další festivaly do konce roku?
Máme kalendář plný a já osobně bych nejradši hrál několikrát denně. Rádi bychom ale byli na podzim trochu opatrnější, protože pojedeme na naše jarní turné k desce, která má vyjít v říjnu. Už máme všechno hotové, a teď do konce srpna vyjde nový singl v rádiích. Bude se jmenovat Je to zlý.

Album se jmenuje Ztracený, písnička Ztracený, máš příjmení Ztracený. Ty jsi taky někdy ztracený?
Já se ztrácím pořád. To se ke mně prostě hodí. Mám v každé písničce slovo ztrácíš. Což je náhoda, to nebylo tak, že jsme to plánovali, že někde budeme mít slovo ztrácíš, není to žádný reklamní tah. Já se ztrácím pořád a ve všem. Jsem chvíli šťastnej a pak zase zoufalej.

S kým by sis rád zahrál na pódiu?
Třeba s U2 (smích). Jedu na ně teď do Polska a nemůžu dospat. Jsem jejich největší fanoušek. Ale co se týče toho předkapelování, tak nám extrémně pomohla zkušenost s Annou K. Bylo to skvělé turné, hlavně ona byla skvělá.

Jak dlouho už hraješ na klavír?
Od šesti let. Hrál jsem na varhany, protože jsem měl trojky z chování, tak maminka řekla, že bych si měl Pánaboha udobřit hraním na varhany.

Vzkážeš něco svým fanouškům?
Že jsem rád, že se jim líbí, co dělám, a že jim děkuju za podporu. Jen díky nim můžu hrát i dnes tady a jen díky nim může vzniknout další deska. Pokaždý, když vidím, jak si někdo zpívá moje písničky, tak jsem šťastnej.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Marek Ztracený se občas ztrácí i v sobě