Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Márdi z Vypsané fixy: CD vyjde na jeden milion a kousek korun

Martin Peška

Martin Peška

22. 6. 2009

Kapela Vypsaná fixa je po Rybičkách 48 už druhou kapelou, která se chystá vydat novou desku ve stejný den, kdy zahájí Topzine.cz oficiální provoz, tedy 9. 9. 2009. Album má nést název Klenot, z nějž pochází čerstvě zveřejněný singl Holka s lebkou.

Váš Klenot vznikal v londýnském studiu Kore. Proč jste se rozhodli točit v Londýně a ne v Česku?
Jednou jsme šli na pivo a tam nás to napadlo, protože nám přišlo, že ty anglický desky hrajou jako když Wayne Rooney běží s míčem na bránu, a pak ho do ní napálí.

Na kolik takové natáčení v zahraničním studiu vyjde?
Vznik celé této nahrávky od prvního soustředění přes dopravu do Londýna do studia, kde jsme nahrávali až po mastering a výrobu CD, které si vydáme sami, přijde na jeden milion a kousek korun

Byl výběr skladby Holka s lebkou jako pilotní singl jasná volba?
Prý ano. My už jsme to poprvé slyšeli, takže to vybrali písní neoraní jedinci.

Vydání desky jste si určitě vybrali sami na symbolické datum 9. 9. 2009. V ten samý den zahájí celý náš portál oficiální provoz, ale hlavně tou dobou vydá dvou třetí desku i kapela Rybičky 48, se kterou se nejspíš potkáváte na řadě českých festivalů. Neuvažovali jste o společném turné, jako jeli na jaře Wohnouti s UDG?

No my radši pojedeme sami, aby bylo jasný, jak na tom jsme. V klidu si to nazvučíme a nebude nám hned od začátku koncertu vedro. Pánové z Rybiček to podle mě taky v klidu zvládnou sami. Jediný s kým bysme teď jeli je Xavier Baumaxa, ale ten si taky v klidu vystačí sám. Doufám, že se bude naší desce i vašemu portálu dařit stejně dobře! Přej a bude ti přáno.

Festivalová sezóna začíná. Jaký je to pocit po koncertech v klubech a nahrávání ve studiu?
Zatím nic moc, protože kam přijedeme, tam je zima nebo prší. Asi jsme to přitáhli z Londýna. Snad se to zlepší.

Kam se těšíte nejvíc, kde mají nejhezčí prostředí a kde nejhezčí fanynky? Na Rock for People máte údajně zahrát několikrát…
Na Rock for People. Proto tam hrajeme třikrát!
Doufám, že za tuhle odpověď dostanu nějaký volňásky navíc. (smích)

Jaká je spolupráce s projektem Kašpárek v rohlíku?
Je to výborný! Dáda Patrasová už kazila děti a obírala jejich rodiče o peníze dost dlouho, takže jsem rád, že jsem se mohl podílet na něčem, co ji snad nahradí. Vznikne díra v potravním  řetězci, a ta se projeví i v dalších patrech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Márdi z Vypsané fixy: CD vyjde na jeden milion a kousek korun