Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Marc Jacobs: duše značky Louis Vuitton

Redakce

Redakce

8. 6. 2010

Marc Jacobs je jedním z nejznámějších návrhářů současnosti. Není se čemu divit, nejenže navrhuje velmi nositelné kolekce pro tři elitní značky – Marc by Marc, Marc Jacobs a Louis Vuitton, ale zároveň je vášnivým sběratelem umění se smyslem pro humor. Za svůj největší vzor považuje svoji babičku, která jej naučila plést. Je těžké jej nemilovat.

Zdroj: wireimage.com

Rozený talent

Když mladý Marc, narozený 9. dubna 1963 v New Yorku, pracoval v 15 letech jako poslíček v butiku Charivari, byl mu představen návrhář Perry Ellis. Ten ovlivnil jeho život v několika směrech. Díky jeho nekonvečním návrhům začal zvažovat kariéru módního designéra vážněji než kdykoliv předtím. V roce 1984 mu Perry Ellis udělil cenu Zlatého náprstku a poté, co Jacobs ukončil studium Parsonovi školy umění a designu v New Yorku, ho zaměstnal ve své společnosti.

Zdroj: fashionspot.com

Příliš svéhlavý

Marc byl vždy fascinován tzv. grunge stylem, což naneštěstí nebyl ikonický styl společnosti Ellis. Odvážné zpracování celé jedné řady v tomto stylu, vedlo k propuštění Jacobse v roce 1992. Ironicky to byl ten samý rok, kdy vyhrál cenu Nejlepšího návrháře ženských šatů. Však propuštění ho jen o to víc nasměrovalo k novým projektům, a tak o dva roky později spatřila světlo světa značka Marc by Marc. Tu podporovaly známé supermodelky jako Naomi Campbell či Linda Evangelista, které se vzdaly nároku na honorář za práci na jeho kampani.

Zdroj: style.com

Ve znamení monogramu LV

V roce 1997 jej pod svá křídla vzala značka Louis Vuitton. Jeho působení zde zaznamenalo velký úspěch. Nejenže navrhl první ready-to-wear kolekci pro LV, ale také vylepšil jejich slavný řetězec doplňků, když na nich spolupracoval s nejlepšími umělci naší doby. Díky Marcovi se může Louis Vuitton chlubit originálně zpracovanými ikonickými kabelkami, které jsou celosvětově známé, oblíbené a obdivované. Naneštěstí jsou ve velké míře kopírované.

Zdroj: takashimurakami.net

Idolem mnohých

Marc Jacobs je zároveň velmi dobře vypadající muž, proto není divu, že jej mnohé slečny a dámy považují za svůj idol. Marca však obdiv jeho fanynek nechává chladným, jelikož spokojeně žije se svým manželem Lorenzo Martonem, kterého si vzal v červenci 2009. Jejich manželství bylo oficiálně uznáno několik měsíců poté.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Marc Jacobs: duše značky Louis Vuitton