×
TOPZINE.cz

Manželé Václav Vydra a Jana Boušková zavítali s inscenací Věrní abonenti do Mostu

Foto: Věrní abonenti!Recenze!Inscenace s podtitulem Komedie o divácích pro diváky, kterou má na repertoáru Agentura Harlekýn, se přijela představit do Městského divadla v Mostě. Věrní abonenti tak předali mosteckým divákům v podobě dvouhodinové podívané dobrou náladu.

Foto: Věrní abonenti
Herecký soubor Věrných abonentů Zdroj: harlekyn.cz

V režii Antonína Procházky vznikla inscenace se zajímavým tématem. Koho jiného by také zaujalo představení o divácích než je samotné? A co všechno se může stát, když si manželé sednou v hledišti každý na jiné místo a muž dostane mladou a půvabnou sousedku?

Komediální dílko ihned zaujme působivě pojatou scénou z dílny Karla Glogra. Jeho dekorace vtahují do prostředí, kterým je jevištní sál pravděpodobně Národního divadla. U něj jsou umístěna čtyři sedadla, na kterých se odehrávají nejzajímavější dialogy.

V hlavní roli vy, diváci

Díky svému námětu můžeme říci, že hlavní roli hraje do slova a do písmene divák. Ať už mluvíme o hereckých úlohách nebo o tematice, díky které se k obecenstvu jednotliví herci obrací. Největší komunikaci s publikem vede Jana Boušková, která se představuje jako věrná abonentka Dana.

Nemusíte se bát, že budete do děje přímo zapojeni. Žádné přímé oslovení jednotlivých diváků, ale spíše obecné oslovování za pomoci řečnických otázek. Situace tak působí velice příjemným dojmem, neboť právě oční komunikace za pomocí gest a vhodně zvolených slovních formulací vytváří milou atmosféru a sympatický divadelní projev.

Herečka Jana Boušková předvedla jeden z nejlepších výkonů. Spolu se svým manželem (jak v inscenaci, tak v soukromém životě) Václavem Vydrou baví diváky nenucenými gagy. Ve svých rolích působí pár velice přirozeně a umí výborně přecházet z polohy komické do vážnější.

V první půli představení nemá Boušková příliš velký prostor, ale v té druhé si to náležitě vynahradí. Část po přestávce se mění na svižnější a zajímavější. Pro herecké ztvárnění se tak stává celé představení kvalitnějším.

Petrová dělá dojem na Vydru

Svou úlohu ve Věrných abonentech hraje i role mladé a nepříliš životem zkušené Petry, kterou poměrně nevýrazně ztvárnila Barbora Petrová. Oproti Bouškové a Vydrovi působí sympatická herečka nepřirozeně. Její role však přináší do děje zajímavou zápletku. Usadí se na místo vedle Ríši (Václav Vydra), na kterého svým půvabem udělá ihned dojem.

FOTO: Věrní abonenti 2
Půvabná Petra (Barbora Petráková) ví jak na Ríšu (Václav Vydra)

Dramaturgie se chopila Marie Caltová. Pro příběh, který divákovi nepřináší téměř nic nového, vyhradila dvouhodinový čas. Zkrácení některých pasáží by inscenaci neuškodilo. nabylo by tak na větší svižnosti a spádu.

Inscenace Věrní abonenti vyniká hereckým obsazením, konkrétně tedy Janou Bouškovou a Václavem Vydrou. Celkově působí jako oddychové divadelní dílo, které rozhodně zpříjemní náladu po náročném dni. Mezi divadelní inscenace s velkým D se však nezařadí.

Věrní abonenti

Agentura Harlekýn (Městské divadlo v Mostě)

Režie: Antonín Procházka

Hrají: Jana Boušková, Václav Vydra, Barbora Petrová, Jakub Šťastný, Antonín Procházka, Štěpánka Křesťanová, Eva Jandlová a další.

Hodnocení: 3***Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..