Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Mandrage stále hledají ženu

Redakce

Redakce

18. 11. 2009

mandragePostpunková kapela z Plzně, která se poprvé pořádně předvedla před dvěma lety albem Přišli jsme si pro vaše děti, nyní přichází s další deskou. Jedná se o vyhranější a propracovanější věc, jíž figuruje singl Hledá se žena, který dal novince jméno a můžete ho nyní slyšet z éterů.

Zdroj: archiv skupiny

Mandrage, Zdroj: archiv skupiny

Mandrage nejsou žádné punkrock kids, jsou to mladí, ambiciózní, sympatičtí a odvážní kluci, jejichž cesta k úspěchu nebyla růžová. Hráli za pivo a párek pro barmana a několik pankáčů, ale nevzdávali se. Bubeník Mates k tomu řekl: „S Víťou jsme začali hrát už v době, kdy mi bylo devět. Já na bicí, on na kytaru. V roce 2001 měl jeho otec čtyřicátiny. Hraje v kapele s mým tátou, a tak nás pozvali, abychom se zúčastnili oslavy a zahráli jim. Na jediné zkoušce jsme nacvičili písničku Wonderwall od Oasis. Bavilo nás to, tak jsme začali zkoušet pravidelně. Mně bylo jedenáct, Víťovi třináct.“

V roce 2004 se k nim přidal Bolan a byli kompletní. Právě Bolan vnáší do kapely trochu jiný pohled a dává textům jiný rozměr.  Už neplatí, že jsme pouze kapela pro teenagery.  Díky tomu, že texty skládá Bolan, který je z kapely nejstarší, jsou písničky i pro ostřílenější posluchače, zároveň ale přiznávám, že pod podiem i na facebooku tvoří hlavní gró stále mladinké fanynky…“ dodává Mates.

Album Hledá se žena vzniklo za spolupráce Pavla Karlíka, který se podílel na deskách Lucie, Wanastových Vjecí či Michala Hrůzy. Ačkoliv je úspěch stejnojmenného singlu velký, rozhodně se nejedná o album jednoho hitu. Kromě úvodních hitovek na něm najdete minimálně tři písně, kterými vás kapela dostane do svého složitého světa. Jedná se například o songy Píseň z Marsu a Bezejmenný dav.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mandrage stále hledají ženu