Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Mandrage oslaví 10 let existence novou deskou a turné

Redakce

Redakce

29. 3. 2011

Plzeňská kapela Mandrage (čti mandraže) letos oslaví 10. výročí od svého založení. Pro své fanoušky k této příležitosti chystá novou desku a turné, během kterého zavítá i do Velké Británie. Podle kytaristy Pepy Bolana jde především o zkušenost.

FOTO: Mandrage

Výroční turné kapely začíná v domovské Plzni. Nové album by mělo vyjít letos na podzim. Zdroj: mandrage.cz

Na celém jubilejním turné bude Mandrage doprovázet britská skupina The First, která loni vydala desku Swimming With the Sharks a velmi intenzivně koncertovala v Británii. Na mimoostrovní turné ale jedou poprvé. Mandrage pak završí turné třemi koncerty v Anglii, zahrají také na Slovensku a v Německu.

„My jsme nikdy neměli ambice proniknout do zahraničí, ale The First se nám s touto nabídkou ozvali sami, tak to chceme pojmout jako zkušenost a zkusit, jak se to dělá jinde,“ říká nejstarší člen skupiny Bolan.

V nerozumění českým textům by podle kapely neměl být problém. „Předpokládám, že většina lidí u nás si taky užívá zahraniční kapely, aniž by doslova znala jejich texty. Důležitý je pocit, jaký jde z kapely z podia,“ řekl pro Topzine.cz baskytarista Coopi a s úsměvem dodal: „Setkal jsem se i se spoustou česky zpívajících kapel, kterým jsem nerozuměl ani slovo.“

Kdo jsou Mandrage?

Mandrage založil na začátku dubna 2001 tehdy desetiletý bubeník Mates Vorda a o pouhý rok starší zpěvák a kytarista Víťa Starý. O původu názvu skupiny koluje na internetu řada smyšlených příběhů: od starého židovského jména po babičce až po extra pálivé rizoto z mongolského hrachu. V roce 2004 přišel do kapely Coopi a Pepa Bolan.

„Skutečnou pravdu zná pouze člověk jménem Zbyněk Skopeček, který nás takto uvedl na našem prvním koncertě, protože tam fungoval něco mezi moderátorem a konferenciérem, a měl za úkol každou kapelu nějak uvést. My jsme mu řekli, že ještě žádný název nemáme, tak prohlásil ‘Tak a teď vám zahraje kapela… Mandrage!‘,“ tvrdí Víťa Starý.

Na koho z kapely nejvíc letí fanynky a proč?
Mates: Na mě a nevím proč.
Víťa: Na mě a taky nevím proč.
Coopi: Na mě a vím proč, ale nepovím.
Bolan: Na řidiče, bedňáka, technika, externího klávesáka a všechny, co se motají kolem, protože mají během koncertu čas na to, aby na ně něco lítalo.

Seznam koncertů v rámci turné:

7. 4. PLZEŇ – Buena Vista, hosté: Desmod
8. 4. KUTNÁ HORA – Planet Music Club, hosté: Desmod
13. 4. BRATISLAVA (SLOVENSKO) – Loft, hosté: The First
14. 4. TRNAVA (SLOVENSKO) – ART Klub, hosté: The First
15. 4. TRENČÍN (SLOVENSKO) – Piáno, hosté: The First
16. 4. OSTRAVA – Akord, hosté: The First
21. 4. ČESKÉ BUDĚJOVICE  – Martys club, hosté: The First
22. 4. LIBEREC – Vlak, hosté: The First
23. 4. FÜRTH AM WALD (NĚMECKO), hosté The First
24. 4. PRAHA – Lucerna Music Bar, hosté: The First
29. 4. NORFOLK (VELKÁ BRITÁNIE) – Red Kings Lynn Club, společně s The First
30. 4. KENT (VELKÁ BRITÁNIE) – The Ivy Leaf – Sheerness, společně s The First
1. 5. CROYDON (VELKÁ BRITÁNIE) – Scream Lounge Music Venue, společně s The First

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mandrage oslaví 10 let existence novou deskou a turné