Manao v Divadle Hybernia měnilo návštěvníkům srdeční rytmus

foto Manao!Fotogalerie!Půvabné čínské bubenice se 6. dubna představily pražskému publiku. V téměř vyprodaném divadle Hybernia jsme byli svědky dvouhodinové pestré show.

foto Manao
Manao při vystoupení v Praze, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Úderem osmé hodiny večerní jeviště potemnělo, na zadní oponě svítil jen nápis s názvem první skladby v angličtině a čínských znacích. Matně jsme rozeznávali jen siluety pomocníků, kteří na scénu rychle přiváželi bubny. Napjatě jsme čekali, co se bude dít. Skryté ve tmě nastoupily i první hudebnice a zároveň s prudkým osvícením scény začaly intenzivně bubnovat.

Choreografie a rytmy se stále střídaly, s posledním úderem pak scéna znovu potemněla. Následovala kratičká výměna hudebních nástrojů na jevišti, název nadcházející skladby jsme si opět mohli přečíst promítnutý na pozadí scény a show pokračovala dál. Děvčata se postupně střídala v jednotlivých skladbách, měnila své kostýmy i rytmiku skladeb. Tradiční bubny doplňovaly zvuky typicky čínských nástrojů.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_04_06_manao/]

Během každé bleskové přestavby mezi písněmi jsme se těšili na další, neboť každá skladba byla úplně jiná. Drobné ruce křehkých bubenic si dokázaly jemně pohrávat s téměř neslyšitelnými tenkými tóny strun, ale i s velkou razancí bubnovat na ohromné bubny.

Celé představení, i s dvacetiminutovou přestávkou, neuvěřitelně rychle uteklo a po poslední písní si diváci bouřlivým potleskem vynutili krátký přídavek. Nedávno jsme v Praze viděli bubenickou show japonských Yamato a samozřejmě každý, kdo obě představení zhlédl, musel srovnávat. Každé vystoupení je jiné, dané i odlišnými zvyky a nástroji v zemích původu hudebníků. Japonské bylo razantnější, živelnější a náročnější i na fyzické výkony bubeníků. Čínské oproti tomu jemnější, křehčí ale neméně náročné.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Eva Makovská
Pro Topzine pracuje od listopadu 2010 ale focení se neprofesionálně věnuje již řadu let. Během studia na střední škole navštěvovala fotokroužek se zaměřením na zpracování klasické fotografie.Před šesti lety začala fotit na digitální zrcadlovku, absolvovala několik kurzů a workshopů v Institutu digitální fotografie, příležitostně se účastní veřejných setkání a besed s profesionálními fotografy - jejich rady a zkušenosti doplňuje četbou knih a časopisů o fotografování. A samozřejmě fotí a fotí....

1 Comment on Manao v Divadle Hybernia měnilo návštěvníkům srdeční rytmus

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*