Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Máme tu další Českou Miss: Jitka Válková

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

21. 3. 2010

Finalistky soutěžeAno, je to tak. Šiky našich missek se včera rozrostly o dvě nové posily. Jak jsme v pátek slíbili, přinášíme vám nyní výsledky včerejšího finále. A které krasavice jsou letos ty nej?

Finalistky soutěže, zdroj: ceskamiss.cz

Finalistky soutěže, zdroj: ceskamiss.cz

Čím se asi živí Miss

Soutěži Česká Miss nelze upřít snahu o inovaci dnes už tak trochu zastaralého principu missích klání. Včerejší večer se tak nesl ve znamení adrenalinu a extravagance. Místo tradiční a stereotypní volné disciplíny musely dívky čelit svým strachům z výšek, exotických živočichů nebo pojídání červů a další havěti. To vše se předvádělo nikoli naživo, jak by se mohl cynický divák těšit, ale z předem předtočených videí, kterými provázel herec a moderátor Petr Vágner.

Finalistky soutěže ale předvedly i tradiční disciplíny, jako je módní přehlídka šatů, tentokrát z dílny návrhářky Jany Berg, nebo promenáda v plavkách. Diskutabilním projektem je představení čtrnácti avantgardních modelů, které mají být alegorií čtrnácti krajů České republiky. K avizované Haute couture neboli vysoké krejčovině měly podle mnoha hlasů hodně daleko.

Finalistky soutěže v extravagantních modelech, zdroj: ceskamiss.cz

Finalistky soutěže v extravagantních modelech, zdroj: ceskamiss.cz

A vítězkou se stává…

Na konci téměř tříhodinového večera vyhlásila porota svou vítězku Českou Miss World 2010, kterou se stala dívka s pořadovým číslem šest Veronika Máchová. Narodila se v roce 1990 a je studentkou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Mezi její záliby patří dějiny výtvarného umění, móda, tanec a hudba a ze sportu má nejraději volejbal, basketbal a házenou. Veronika je zadaná a Česká Miss je jejím prvním velkým úspěchem ve světě modelingu. Dalším krokem, který ji nyní čeká bude reprezentace České republiky na finále soutěže Miss World.

Veronika Máchová, zdroj: ceskamiss.cz

Veronika Máchová, zdroj: ceskamiss.cz

…ale také…

Diváci si za svou Českou Miss 2010 zvolili prostřednictvím sms dívku číslo jedna Jitku Válkovou. Ta se narodila o rok později než její kolegyně Máchová a v současnosti studuje Katolické gymnázium v Třebíči. Ve volném čase zpívá s rockovou kapelou, chodí na procházky s pejskem, plave nebo jezdí na kole. Jitka je se svými 170 centimetry nejmenší ze všech finalistek a momentálně nemá přítele. Českou republiku bude zastupovat ve finále soutěže Miss Universe.

Jitká Válková, zdroj: ceskamiss.cz

Jitka Válková, zdroj: ceskamiss.cz

Pár slavných jmen

V porotě kromě jejího předsedy herce Jeana Clauda van Damma letos zasedli například moderátoři Adéla Banášová a Leoš MarešHalina Pawlovská, Ondřej Hejma nebo ředitelka soutěže Michaela Maláčová. Čestným hostem soutěže byla úřadující Miss Universe Stefania Fernandez a v průběhu večera zazpívali finalisté Česko-Slovenské SuperStar. A jak se vám líbí nové miss? Napište nám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Máme tu další Českou Miss: Jitka Válková