Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam vyrazit v zimě na výlet? Vydejte se do aquaparku!

Redakce

Redakce

10. 2. 2011

Nevíte, kam vyrazit v zimě na výlet? Pokud si rádi zablbnete a sáňkování i koulování už vás omrzelo, vyzkoušejte krytý aquapark. Nemusíte se bát, že pojedete daleko, protože těchto oblíbených atrakcí je v republice opravdu hodně.

FOTO: Termální bazén

Termální bazén, Zdroj: archiv resortu Valachy

Aquaparky lákají stovky návštěvníků ročně. Nabízejí nejenom zábavu ve formě tobogánů, skluzavek, divokých řek a vlnobití, ale také relaxaci ve vířivkách a v termální bazénech. Než vyrazíte, zjistěte si o aquaparku potřebné informace, například zda nabízí dost využití i pro vaše děti. Některé poskytují atrakce i pro nejmenší děti, jako třeba brouzdaliště s hračkami.

Důležitá pro vás může být i cena, aquaparky často poskytují rodinné nebo zvýhodněné celodenní vstupné. Ceny se za dospělého pohybují kolem dvou set korun na celý den, ale třeba v Praze zaplatíte za celodenní vstupné až 530 korun. Cena u dětí je pak samozřejmě nižší. Pokud jedete autem, vyhledejte si nejbližší parkoviště, které je často zřizováno přímo samotným aquparkem.

Praha

Jen v hlavním městě na vás čeká několik aquparků. Největším, a to dokonce v celé střední Evropě, je Aquapalace – Aquapark Čestlice. Najdete zde tři paláce – Palác vln, Palác dobrodružství a Palác relaxace, které jsou mezi sebou propojeny řekou. Kromě šesti tobogánů, z nichž nejdelší měří 140 metrů, třech skluzavek a umělého vlnobití tu naleznete potápěčský tubus o hloubce osmi metrů. Další pražskou variantou jsou zřízení Aquacentrum Lagoon Letňany a Aquadream Barrandov. V obou naleznete tobogány, relaxační zóny a zábavu všeho druhu.

Severní Čechy

Pokud máte do Prahy daleko a naopak blíže na sever Čech, můžete zajet do Aquparku Babylon do Liberce. Kromě čtyř tobogánů, vířivek a krásných jeskyní nabízí také aquazorbing v ceně vstupenky. Větší plavecké centrum najdete také v Jičíně. Východněji v Hradci Králové si můžete zaplavat a především odpočinout v místním aquaparku.  A pokud trávíte čas na horách v Krkonoších, navštivte Aquapark Špindl.

Západní Čechy

Na západě Čech vyražte do Aquadromu v Mostě. Centrum často pořádá různé akce, nyní je to tříhodinová vstupenka zdarma pro ty, kteří přinesou ukázat vysvědčení s vyznamenáním. Další možností je Aquaforum Františkovy Lázně s podtitulem Svět vody a relaxace. Menší aquapark nabízí město Horažďovice. Naleznete tu tobogán, umělé vlnobití, perličkový bazén a pro děti například vodní kolotoč.

FOTO: Aquapark

Aquapark, ilustrační foto

Střední Čechy

Oblíbeným návštěvním místem ve středních Čechách je Aqupark Kladno, který poskytuje kromě tobogánů, divoké řeky a vířivek, také adrenalinový zážitek na atrakci Spacebowl a Aquapark Beroun, ve kterém naleznete 58 metrový tobogán na pneumatiky. Vířivku a tobogán nabízejí také Neratovice. Možnost zábavného využití přináší také Vodní svět v Kolíně.

Vysočina a Slezsko

Ve městě Jihlava můžete navštívit Vodní Ráj s tobogánem a rekreačními zónami. Ve Slezsku, konkrétně ve Frýdku-Místku se nalézá Aquapark Olešná s tobogánem, houpacím bazénem a dalšími možnostmi zábavy a odpočinku.

Samozřejmě je možností mnohem více, stačí zapátrat na internetu nebo se poptat ve vašem okolí a jistě najdete to nejvhodnější vodní zařízení, ať už pro relaxaci, zábavu či sportovní využití.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam vyrazit v zimě na výlet? Vydejte se do aquaparku!