Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Mallorca, ostrov rozmanitých krás

Na ostrově Mallorca můžete zažít jak odpočinkovou dovolenou na pláži, tak spoustu zajímavých dobrodružství a dny plné pohybu.

Mallorca vás nepochybně uchvátí krásnými plážemi a azurovým mořem, ale i dechberoucí přírodou. Zkrátka místo jako stvořené pro odpočinek. Zároveň ostrov přeje i milovníkům sportů, ať už se jedná o turistiku, cyklistiku, golf nebo vodní radovánky.

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca

Zdroj: Shutterstock

Hlavní město je dozajista perlou ostrova. Nabízí mnoho historických památek jako hrad Bellver, nejstarší olivovník na Mallorce nebo La Seu, jednu z největších gotických katedrál v Evropě. S CK Blue Style můžete město zažít také během noci v rámci jednoho z nabízených výletů.

Dračí jeskyně

Dračí jeskyně

Zdroj: Shutterstock

S CK Blue Style se můžete vypravit také do krápníkové Dračí jeskyně s jedním z největších podzemních jezer světa, kde vám na loďkách zahrají muzikanti. Součástí výletu je také návštěva výrobny umělých perel v Manacoru a městečka Porto Cristo.

Mys Formentor

Mys Formentor

Zdroj: Shutterstock

Tento nejsevernější bod ostrova je spolu s majákem Cap de Formentor velice oblíbeným cílem cyklistů. Cesta k němu vede po úzkém poloostrově s výhledy střídavě na jednu a druhou stranu a s částmi, které vedou tunely vytesanými přímo ve skále.

Palácový komplex Alfabia

Palácová komplex Affabia

Zdroj: Shutterstock

Místní zahrady postavené v arabském stylu jsou opravdu okouzlující. Najdete zde pergolu s chrliči, z nichž po stisknutí tlačítka stříká voda, stoletý platan, stáje, lisovny oleje, leknínové jezírko a mnoho dalšího.

Historický vláček a město uprostřed hor

Mallorca historický vláček

Zdroj: Shutterstock

Z hlavního města Palma de Mallorca se můžete vypravit na výlet historickým vláčkem do pohoří Sierra Tramuntana. Zde obklopeno horami a pomerančovými plantážemi leží město Soller. Vidět tu můžete například katedrálu svatého Bartoloměje.

365 schodů a cypřišů

Mallorca

Zdroj: Shutterstock

V oblíbeném a okouzlujícím městečku Pollença najdete kromě jiného křížovou cestu tvořenou 365 schody, vedoucí k poutnímu kostelu. Podél schodů rostou cypřiše, kterých je také stejně jako dnů v roce. Konec konců, můžete si to sami přepočítat.

 

Jmenovaná místa jsou jen střípky z toho všeho, co Mallorca nabízí. Její krásy je však nejlepší poznat na vlastní kůži. Pojeďte sem s CK Blue Style a zažijte nezapomenutelnou dovolenou vašich snů!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Mallorca, ostrov rozmanitých krás