Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Maledivy jsou malým rájem na zemi

Šárka Braumová

Šárka Braumová

12. 6. 2010

Nádherné bělostné pláže, průzračná voda, ticho, klid a soukromí…přesně to jsou Maledivy. Stovky a stovky malebných ostrůvků, které omývá Indický oceán, lákají každoročně tisíce návštěvníků.  Pojďte se mnou odhalit jejich kouzlo i vy.

 

 

Let hydroplánem

 

Po příletu na ostrov Male, který je největším ostrovem a zároveň i hlavním městem Malediv, je transfer na jednotlivé ostrovy zajišťován rychlolodí, nebo pokud je vzdálenost větší než 80km, hydroplánem.

Zdánlivě nudná cesta malým vrtulovým letadlem se však během pár minut změní v úžasné dobrodružství, které je navíc doplněno o malebnou scenérii ostrůvků, jež vás doprovázejí po celou cestu a vy je tak můžete z ptačí perspektivy nerušeně obdivovat.

hydroplán,Foto: Šárka Braumová

Dovolená na Maledivách

Chcete zažít vzrušující dovolenou? Ráno vyplout na moře, nachytat si ryby, které vám hoteloví kuchaři rádi připraví k večeři, odpoledne se potápět za velrybami nebo delfíny a večer popíjet koktejly a protančit celou noc? Nebo byste raději jen odpočívali, nabírali energii a nebyli nikým rušeni? Všechno najdete na Maledivách, stačí si jen vybrat.

Obecně platí, že jednodušší, levnější, ale mnohem klidnější ostrovy, jako jsou například Holiday Island nebo Sun Island, naleznete na Jižních Ari atolech, kdežto luxusní bungalovy, postavené nad vodou, se nacházejí  převážně na ostrovech, jako jsou Kuramathi Blue Lagoon, či Dhoni Mighli, v severní časti Ari atolu.

Bungalovy poskytují luxus i pohodlí, Foto: Šárka Braumová

Komfort resortů

Na ostrovech nejsou postaveny klasické hotely, jak je známe z Mallorky nebo Kanárských ostrovů. Jde o komplex bungalovů, často uschovaných za mohutnými palmami tak, že když kolem projíždíte na loďce, nejsou ani vidět. Což jen dotváří jedinečnou atmosféru pro focení, kdy vám fotky neruší žádné vysoké betonové budovy.

Vybavenost komplexů je velmi pestrá. Kromě recepce, několika barů a jídelen je zde i lékařská služba, obchody se suvenýry, klenotnictví, masážní centra, lázně, dětské koutky a půjčovny vodních lyží a katamaránů. Na větších ostrovech jsou i bazény, tenisové kurty, fotbalová hřiště a nebo  půjčovna kol, na kterých můžete brázdit ostrov křížem krážem.

využít můžete i lázní,Foto: Šárka Braumová

Samozřejmostí je i škola potápění a půjčovna potápěčského vybavení, protože právě Maledivy jsou často vyhledávaným cílem potápěčů z celého světa. Pestrý podmořský život nadchne každého, je však za potřebí dbát určitých pravidel. Platí zde přísný zákaz lovit ryby harpunou. Stejně tak je zakázáno ryby krmit, neboť neznalost zažívacích návyků ryb může vést i k jejich usmrcení.

Ryby vás vítají na každém kroku, Foto: Šárka Braumová

Na co si dát pozor

Kromě podmořské etikety je třeba vzít na vědomí, že se nacházíme v muslimské zemi. Dovážet alkohol nebo pornografické fotografie je zcela nemyslitelné a i přesto, že v resortech je zákaz mírnější, ženy by měly zvážit opalování bez horní části plavek.

Maledivy jsou opravdovým rájem na zemi a je dobře, že si zachovávají svou částečnou nedobytnost. Bohužel i ony za pár let zaplatí za luxus svou daň. Maledivská republika je nejníže položeným státem na zemi, nejvyšší bod zde nedosahuje ani 2, 5 metru nad hladinu moře, a tak se ostrovy díky globálnímu oteplování pomalu, ale jistě ztrácejí v Indickém oceánu a za několik desítek let nám na tento ráj zůstanou jen vzpomínky.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/maledivy/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Maledivy jsou malým rájem na zemi