Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Malba penisem, spermatem nebo močí. Poznejte 9 nejbizarnějších umělců

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

14. 3. 2013

Tužkou nebo olejovými barvami se dnes dokáže realizovat skoro každý. Což takhle zkusit raději něco originálního? Vybrali jsme pro vás devět umělců, kteří se kuriózních technik skutečně nebojí!

video
play-sharp-fill

9. Žena, která maluje basketbalovým míčem

Malajská umělkyně Hong Yi, zvaná také Red, se netají svojí oblibou v basketbalu. Portrétovala například slavného čínského basketbalistu Jao Minga, hvězdu týmu Houston Rockets. Za tímto účelem jí zkrátka přišlo vhodnější místo štětce využít basketbalový míč.

8. Malba pomocí jazyka

Velcí umělci minulosti trávili hodiny, dny a roky v místnosti čpící ředidlem, z čehož trpěli nevolností, bolestmi hlavy a nakonec i psychickými poruchami. Indický učitel Ani K ví o trápení malíře své, na rozdíl od starých mistrů ale barvy dokonce olizuje. Svá díla totiž tvoří jazykem. Touto technikou už namaloval 20 obrazů, nevyjímaje kopii Poslední večeře Leonarda da Vinci o šířce téměř dva a půl metru. Dokončit ji mu trvalo pět měsíců.

7. Umělec se zručným okem

Díla Číňana Xianga Chena sice nevynikají valnou uměleckou hodnotou, přesto jsou jedinečná. Vznikla s pomocí obřího štětce, který umělec ovládá pohybem oka. Pod oční víčka si vkládá kovovou destičku, na niž štětec připevní. Tímto způsobem dokáže například hrát i na klavír.

6. Obrazy z mrtvých mravenců

Velkou míru sebezapření prokázal i Chris Trueman. Obraz s názvem Self Portrait With Gun složil z 200 tisíc mrtvých mravenců. Zabíjení potřebných mravenců paradoxně nenáviděl. Mravenčí genocida se mu však nakonec vyplatila: dílo se prodalo za 35 000 dolarů.

5. Lidská krev a moč

Vinicius Quesada je talentovaný umělec z Brazílie, který svými díly s oblibou šokuje. Se sérií Blood Piss Blues se mu to nepochybně podařilo: psychedelické obrazy zobrazují agresivní gejši, kouřící opice a další podivné výjevy. Především, jak už název napovídá, jsou ale vytvořeny ze směsi lidské moči a krve.

4. Pricasso maluje penisem

Australan Tim Patch si dal výstižný umělecký pseudonym Pricasso; k nanášení barev totiž využívá svůj penis. Podle jeho slov je tato malířská pomůcka stále po ruce, a mimo to prý přináší i lepší výsledky. Se svou technikou se dokonce nezřídka prezentuje veřejně, jeho oblíbeným cílem jsou například veletrhy erotických pomůcek. Navzdory omezení, které zvolený nástroj může přinášet, však nejsou jeho výtvory zdaleka špatné.

3. Lidský popel na plátně

Mnoho umělců plní objednávky pro rodinu a přátele svých klientů, málokteří ale využívají jejich milované jako tvůrčí materiál. Tomu učinila přítrž Val Thompson a její společnost Ash 2 Art. Popel zesnulých blízkých svých zákazníků přimíchává do barev. Kromě jedinečného pocitu prý popel na plátně vytváří i atraktivní texturu.

video
play-sharp-fill

2. Malby z barevných zvratků

Millie Brown si nachystá bílé plátno a sklenice barevného mléka – a může začít tvořit. Obarvený nápoj vypije a následně vyzvrací; vznikají tak pestrobarevné abstraktní obrazy, které rozhodně nemají obdoby. Nechutné výtvory se však prodávají za tisíce dolarů.

Pozor, přiložené video rozhodně není vhodné sledovat u jídla.

1. Výkaly a semeno

Kuriozitou číslo jedna je rozhodně Martin von Ostrowski. Spornou popularitu získal díky svým obrazům z tělních tekutin, nevyjímaje sperma a výkaly. Pro větší variabilitu malby si vybírá výkaly různé barvy a konzistence… Ještě chcete číst dál?

Na jeden portrét ze semene je prý třeba až 40 ejakulátů. Nejlepší sperma je podle umělcových slov čerstvé, takže masturbuje přímo nad plátnem. Takováto tvorba se už dočkala i samostatné výstavy v Berlíně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Malba penisem, spermatem nebo močí. Poznejte 9 nejbizarnějších umělců