Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Malá scéna ABC zahoří vášní. Uvede hru Láska ke třem pomerančům

Eva Síčová

Eva Síčová

17. 9. 2012

FOTO: Láska ke třem pomerančůmDivadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten připravuje na Malé scéně ABC novou inscenaci s názvem Láska ke třem pomerančům. Po úspěšné premiéře této pohádky na festivalu Theatrum Kuks se inscenace dočká pražského uvedení v úterý 18. září.

FOTO: Láska ke třem pomerančům

„Dávka groteskního humoru, překvapivá kouzla, a hlavně plno čerstvých vitamínů!“ slibuje režisér Petr Hašek. Zdroj: Pavel Matoušek

Komedii Láska ke třem pomerančům napsal jako svou první divadelní práci Carlo Gozzi v roce 1761. Pomohl tím rehabilitovat upadající komedie dell’arte. Zároveň parodoval díla konkurentů Goldoniho a Chiariho.

Čtěte také: Rváč ukáže svoji sílu v Divadle ABC

Gozzi v této hře prokázal svůj fabulační talent a nadhled. Lásku ke třem pomerančům proslavilo stejnojmenné operní zpracování Sergeje Prokofjeva.

„Na základě zbrusu nového a v Čechách prvního úplného překladu scénáře jsme vytvořili osvěžující vizuálně-groteskní divadelní koktejl o šíleně smutném princi a jeho neutuchající lásce ke třem pomerančům,“ říká režisér Petr Hašek.

Geisslers Hofcomoedianten je divadelní společnost mladých profesionálních umělců, znovuobjevující barokní kulturní dědictví českých zemí a navazující na výraznou tradici barokního divadla v Čechách. Během deseti let vytvořili Geisslers 16 inscenací, vydobyli si uznání publika i kritiky a úspěšně navštívili řadu festivalů u nás i v zahraničí.

Láska ke třem pomerančům (Geisslers Hofcomoedianten)

Malá scéna Divadla ABC

Autor: Carlo Gozzi

Režie: Petr Hašek

Hrají: Václav Chalupa, Aleš Pospíšil, Blanka Vránová, Ivan Lupták/Zdeněk Pecha, Vendula Štíchová/Marie Štipková, Martin Bohadlo a Kristýna Matějová

Premiéra: úterý 18. září

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Malá scéna ABC zahoří vášní. Uvede hru Láska ke třem pomerančům