Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Majáles 2011 tentokrát přivítalo Brno

!Fotogalerie!Festival Majáles má za sebou druhé kolo. Druhým hostitelem studentského festivalu se v pátek 29. dubna stalo druhé největší město České republiky – Brno.  Podle dostupných údajů prošlo branami festivalu téměř patnáct tisíc lidí. A atmosféra byla úžasná, povedená, nezapomenutelná!

Nově vybraný prostor v Komárově včera prošel několikatisícovou revizí, Zdroj: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Je kolem jedné hodiny a brány zcela nového a doposud nevídaného festivalového prostoru brněnského Majálesu se otevírají. Proč zcela nevídaného? V minulých letech byla brněnská mutace studentského festivalu tak trochu putovní. Co si budeme vykládat, ne všechny pořadateli vystřídané prostory byly ideální. Prostor v Komárově, pokud mám právo promluvit i za ostatní účastníky pátečního festivalu, se však ukázal být plně vyhovující po všech stránkách.

Samozřejmě nyní by bylo nasnadě rozepsat se o konání festivalu, o tom, jaké zde vystupovali skupiny, jaká byla fajn atmosféra (a že byla!) a co všechno bylo možno během jediného dne a na jediném místě zhlédnout. Abych však eliminovala případnou nezáživnost textu, rozhodla jsem se jinak, a proto jménem celého portálu Topzine.cz přicházím se skutečně rozsáhlou fotogalerií z brněnské mutace oblíbeného studentského festivalu Majáles.

Avšak ještě než se dostaneme k samotné podstatě článku – tedy uvedení zmíněných galerií, neodpustím si krátký komentář. Jakožto relativně pravidelný účastník majálesových oslav si mohu dovolit posoudit, jak se letošní ročník pořadatelům vydařil. Snad se mnou budete souhlasit, když řeknu, že velmi.

Počasí bylo fajn (až na několik krátkých, ale zprvu nebezpečně vypadajících přeháněk), lidí jen co je pravda (uznávám, že to také není pro každého), všechny festivalové hvězdy i hvězdičky pohromadě na několika pódiích, prostor zvolený dobře a i místečko pro začínající studentské skupiny se našlo.

Zde už první část galerie – začátek oslav, vystoupení chemikáře Xindla, popových UDG a několik návštěvnických hlaviček.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Majáles 2011 tentokrát přivítalo Brno