Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Magor letí do New Yorku, Chicaga, Toronta a Ottawy

Redakce

Redakce

3. 12. 2010

Jeden z nejznámějších básníků období undergroundu v Čechách, Ivan Martin Jirous známý pod přezdívkou Magor, vystoupí od 3. do 11. prosince ve Spojených státech amerických. Postupně tak navštíví New York, Chicago, Toronto a Ottawu.

FOTO: Ivan Martin Jirous

Básník Ivan Martin Jirous Zdroj: archív PEN Klubu

Básníkovo historicky první čtení započne 3. prosince v Harriman Institute na Columbia University v New Yorku. Zde autor představí několik básní ze své sbírky Magorovy labutí písně, za kterou dostal v roce 1985 ocenění  Toma Stopparda.

Magor dětem a závěrečná pocta Magorovi

V dalších vystoupeních představí Jirous svoji knihu Magor dětem. Jde o sbírku básní a povídek pro děti, kterou napsal během osmdesátých let ve valdickém vězení. Autorské čtení proběhne v Českém centru v New Yorku, na Generálním konzulátu ČR v Chicagu, Generálním konzulátu ČR v Torontu a na Velvyslanectví ČR v Ottawě.

Jako poděkování zorganizovalo České centrum New York koncert Pocta Magorovi, na kterém vystoupí umělci reprezentující avantgardní a experimentální scénu – Elliot Sharp, Dave Soldier, Anthony Coleman, Jonathan Cane a Ivan Bierhanzl. Poté se budou promítat české undergroundové filmy z 60. a 80. let. Koncert se uskuteční v České národní budově 11. prosince.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Magor letí do New Yorku, Chicaga, Toronta a Ottawy