Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Magnum vystoupí v rámci The Vistitation Tour 2011 v Praze

Martin Palounek

Martin Palounek

5. 3. 2011

FOTO: Bob CatleyBritští hardrockeři Magnum vyráží na koncertní turné k propagaci nového alba, které bylo vydáno v lednu letošního roku a nese název Visitation. V rámci této šňůry vystoupí i u nás, konkrétně v neděli 13. března v pražském Exitu Chmelnice

FOTO: Magnum

Magnum, Zdroj: Organizátor koncertu

Do Prahy zavítají v pořadí podruhé, vůbec poprvé hráli v Retro Music Hall v květnu 2008 a po reakcích publika muselo být všem jasné, že se nejedná o poslední show. Když po osmiletých prázdninách v roce 2001 chytli nový vítr do plachet albem Breath Of Life, nejenže navázali na úspěch z osmdesátých let, ale čím dál více dokazují, že Magnum patří mezi absolutní hardrockovou špičku.

Vstupenky koupíte on-line za 590 korun zde

Na Chmelnici se představí ve stejné sestavě jako v roce 2008. Lineup je tedy: Tony Clarkin – kytara, Bob Catley – zpěv, Al Barrow – baskytara, Harry James – bicí a Mark Stanway – klávesy.

Skupinu založili počátkem sedmdesátých let v britském Birminghamu zpěvák Bob Catley a kytarista Tony Clarkin. Svým třetím albem Chase The Dragon vzali v roce 1982 útokem britskou albovou top 20 a v letech, které byly velmi příznivě nakloněny hard rocku a heavy metalu, dobývají největší podia a účastní se největších festivalů. Album Wings Of Heaven z roku 1988 dokonce vystoupalo v Británii až na druhou příčku. V devadesátých letech se snaží proniknout na americký trh, ale nakonec podléhají nastupující vlně grunge a kapela se na čas rozpadá.

V roce 2001 Magnum překvapivě ohlašují návrat na scénu a na comebackové Breath Of Life navazují alby Brand New Morning (2004), Princess Alice & The broken Arrow (2007) a Into The Valley Of The Moonking (2009). Jejich nejmladší bratříček, The Visitation, jen potvrzuje, že nám mají tito hardrockoví šílenci ještě mnoho co nabídnout.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Magnum vystoupí v rámci The Vistitation Tour 2011 v Praze