Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Magický Prazdroj: Lev, čarodějnice, skříň a Mrakoplaš

Redakce

Redakce

22. 5. 2010

Mrakoplaš zůstal ochromeně sedět a teprve po nějakých deseti vteřinách se mu z úst vydralo poděšené zakvíknutí a on vyrazil tak rychle, jak to jen dokázal.


Zastavil se až ve svém pokoji v budově knihovny. Nebyl to zvlášť zařízený pokoj, používal se hlavně jako skladiště starého nábytku, ale byl to jeho domov.

U jedné tmavé stěny stála skříň. Nebyla to taková ta směšná moderní věcička, dobrá akorát tak na to, aby se do ní ukryl vyděšený smilník ve chvíli, kdy se v zámku bytu nečekaně ozve manželův klíč. Tohle byla důstojná dubová záležitost, temná jako bezměsíčná noc, v jejíchž hlubinách se plížila a množila ramínka na šaty a na dně se hemžily skupinky lichých bot. Je docela možné, že skříň byla dveřmi do nějakého pohádkového světa, ale to se nikdy nikdo neodvážil zjistit, protože vnitřek skříně vyplňoval morový zápach naftalínových kuliček proti molům.

– Terry Pratchett: Magický prazdroj

Jasný odkaz na knihu od C. S. Lewise Lev, čarodějnice a skříň, ve které se čtyři děti dostanou do pohádkového království Narnie přes velkou starodávnou skříň plnou těžkých kabátů. Stejným způsobem se pak dostanou zase zpátky. Filmová podoba prvního dílu sedmidílné knižní série se v roce 2005 setkala s velkým ohlasem. Pokračování s názvem Princ Kaspian už tak populární nebylo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Magický Prazdroj: Lev, čarodějnice, skříň a Mrakoplaš