Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Maelström po roce na Pragoconu!

Jan Nohovec

Jan Nohovec

6. 1. 2010

maelstrom-perexKdo jezdí pravidelně na Festivaly fantazie, nebo se byl v srpnu podívat na Conventiconu, asi už má tušení, o co téhle programové linii nového Pragoconu jde. A pokud nemá, jsme tu my s tímhle článkem.

Maelström je občanské sdružení, které se každoročně snaží obohatit svým programem mnoho českých conů a bezvadně mu to vychází. Se svými zajímavými, informativními i zábavnými přednáškami pravidelně přitahuje mnoho návštěvníků a nejednou se stává, že už si v místnosti není kam sednout. Co si pro nás připravili na letošní Pragocon? Pořád je stále těžké určit, které pořady na Pragoconu skončí nebo ne, protože zbývá stále dost času, i přesto se ale podíváme na ty nejzajímavější perličky.

maelstrom-pragocon-2010

Pokud máte rádi starověký Egypt, neváhejte a do místnosti Maelströmu zavítejte, bude se totiž mluvit nejen o egyptské kultuře a mytologii, ale i tamních jazycích. Pokud se naopak místo minulosti vzdálené snažíte studovat historii blízkou, pak by vás mohla zaujmout (pseudo)věda v nacistickém Německu.

Chybět ale nebudou ani přednášky o současné společnosti a jejích (zlo)zvycích, kterou zastřeší převážně projekt Antropofórum. Vládní systémy, psychologie, ateismus, esoterické a jiné „nevědecké“ vědy – na to všechno se na Maelstromu dostane. A pokud pořád ještě nemáte dost, zkuste zajít třeba na přednášku o RPG. Už jste to někdy zkoušeli?

Pragocon hostí linii Maelströmu po celou dobu konání, nebude tak snad žádným problémem otevřít dveře a nechat se unést vzdušným vírem do ovzduší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Maelström po roce na Pragoconu!