Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Maelström opět rozvíří ovzduší na Speciálu

Jan Nohovec

Jan Nohovec

18. 10. 2009

maelstrom-perexJedna z nejmohutnějších programových linií Festivalů fantazie nezklame ani na letošním podzimním Speciálu a představí mnoho zajímavých pořadů. Kromě několika aktualizovaných letních přednášek se dostane i na mnoho nových, v čele s propagací nového projektu Antropofórum. Ve sdružení Maelström došlo i k některým změnám, jež ovlivnily výslednou podobu programové linie. Takže co vlastně mohou návštěvníci čekat?

maelstrom

„První změnou, kterou na letošním Speciálu možná poznáte, je jasnější rozdělení do programových bloků, od čehož si slibujeme dvě věci. První je váš větší přehled v tom, o co se vlastně zajímáme a kterým tématům se věnujeme. Zadruhé doufáme, že větší blízkost tematicky příbuzných přednášek přinese intenzivnější zážitek a větší přínos poznatků pro ty, které dané téma zajímá jako celek,“ popisují organizátoři na svých stránkách mmff.cz .

„Úterý a středu jsme vyhradili začínajícímu projektu Antropofórum. Jedná se o projekt, ve kterém bychom chtěli vytvořit diskusní platformu pro diskusi o lidské kultuře a podstatě člověka jako bytosti. Antropofórum je nový projekt a doufáme, že se podaří sehnat další lidi, kteří by jej podpořili svým zájmem a pomohli jej tak rozšířit a naplnit diskusí s rozdílnými názory,“ představuje Maelström svůj nový projekt.

V ostatních dnech se dostane nejen na oblíbená témata fantasy a her, ale i na úspěšné přednášky z letního Festivalu fantazie. V různých dnech a časech přijde řeč na biologii, fyziku, mystiku, historii, nebo dokonce politiku. Do víkendového Avalconu se navíc vetřelo i mnoho pořadů o literární fantastice, takže ani fanoušci knižního zpracování všemožných příběhů se mají na co těšit.

Maelström proběhne od úterka 27. října až do neděle 1. listopadu, kdy celý Festival fantazie speciál ukončí tradičním O conu po conu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Maelström opět rozvíří ovzduší na Speciálu