Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Madonna loni vydělala nejvíc mezi hudebníky. V patách je jí Springsteen

Redakce

Redakce

25. 2. 2013

mdnaMadonna, Bruce Springsteen a Roger Waters. Toť trojice interpretů, kteří za rok 2012 vydělali nejvíce peněz za koncertní šňůry. Jejich nasazení jim vyneslo okolo 200 milionů amerických dolarů.

FOTO: Madonna

Zpěvačka loni na svém turné vydělala slušný balík Zdroj: madonna.com

Už od roku 2007 je Madonna vepsaná do Guinessovy knihy rekordů jakožto zpěvačka s největšími příjmy. Není se tedy čemu divit, že královna popu za své turné, které obsahovalo 88 koncertů, vyprodala všechna vystoupení a vydělala si 228 miliónů dolarů. Tím se dostala na první příčku hitparády nejvýdělečnějších hudebníků loňského kalendářního roku.

MDNA Tour bylo deváté zpěvaččino turné, které prezentovalo dvanácté studiové album MDNA. O koncertní show byla obohacena nejen Amerika, ale i Evropa. Americká megahvězda charakterizovala své vystupování jako cestu z temnoty do světla.  Obsah koncertu byl rozdělen do čtyř sekvencí, na Přestupek, Proroctví, Mužský/Ženský a Vykoupení. Tour se setkala s kladným ohlasem jak u fanoušků, tak kritiků.

Madonna – Girl Gone Wild

Na druhém místě s 200 milióny dolary skončil Bruce Springsteen, který ze svých loňských 72 gigů vyprodal 54. Show amerického rockového zpěváka byla poctěna i Česká republika. Springsteen v pražské Synot Tip Areně ukázal českým fanouškům pořádnou školu rock’n’rollu 11. července 2012.

The Wall stále vynáší

Roger Waters, zakladatel britské rockové kapely Pink Floyd, v uplynulém roce zbohatl díky svým živým výstupům o 186 miliónů dolarů, a patří mu proto v hitparádě hudebních boháčů bronzová příčka. Během turné bylo odehráno 192 koncertů po celém světě pro více než 3,3 milióny fanoušků. Čeští příznivci se mohou na Rogera těšit 7. srpna 2013 v pražské Synot Tip Areně, kde představí legendární floydovské dílo The Wall.

S velkým odstupem čtvrté místo obhájila hard rocková skupina Van Halen z Ameriky. Velkým překvapením se stal miláček dívčích srdcí Justin Bieber, jenž se umístil až na desáté pozici, a Taylor Swift, loňská vítězka, která se propadla až na patnácté místo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Madonna loni vydělala nejvíc mezi hudebníky. V patách je jí Springsteen