Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Machři na DVD: Co to sakra je? Zní to, jako když prcaj sovy…

Na první pohled by se mohlo zdát, že si při sledování této komedie užijete jen srandy kopec. A máte naprostou pravdu. V nic jiného ani nedoufejte. Od tvůrců filmu Klik – život na dálkové ovládání bychom sice čekali o trochu více, ale jako rodinná oddechovka to snad bude stačit. Jisté je, že jim tu dovolenou budete nakonec závidět.

Machrovské pokoupáníčko, Zdroj: distributor filmu

Film

Film začíná jednou smutnou událostí. Pět kamarádů z dětství se setká na pohřbu blízkého přítele, jejich bývalého basketbalového trenéra. Ale to je vše. Od této chvíle se budete jen bavit. Chlapi se dlouho neviděli, a tak vzpomínají, předvádí se, dělají vylomeniny a nesou si s sebou své každodenní osobní problémy. Mix unikátních a zábavných charakterů pod jednou střechou slibuje velkou párty. Naplní se naše očekávání? Spíše ne… Celé setkání se nakonec promění v zábavnou a odpočinkovou rodinnou dovolenou. Ale také to stojí za to.

Podrobnější recenzi filmu Machři si přečtěte zde.

Lenny (Adam Sandler), Eric (Kevin James), Kurt (Chris Rock), Rob (Rob Schneider)a Marcus (David Spade) prožijí malý návrat do dob jejich mládí. Spolu se svými protějšky Roxanne (Salma Hayek), Sally (Maria Bello), Deanne (Maya Rudolph) a Glorií (Joyce Van Patten) opět zkouší věci, které dělali v dětství, a ukazují svým moderním dětem, jak se bavili jejich rodiče, když byli tak staří jako oni. A hle! Ono to má dokonce nějaký účinek. Děti se konečně odpoutají od videoher a jdou ven k jezeru (i když je třeba říct, že jde zpočátku o násilné odpoutání). A abychom se nakonec ještě vrátili k tomu basketbalu a trochu film uměle prodloužili… Na konci se samozřejmě odehraje odveta s bývalými soupeři z mistrovství, které pětice v roce 1988 vyhrála. To snad asi ani nemuselo být.

Osvěží vás spousta vtipů a vtípků, čas od času sice otřelejších, ale neurazí. O komické situace není nouze. Seznámíte se například s tím, jak si správně připravit hmyzáckou slaninu. Uslyšíte psí štěkot, který zní, jako když prcaj sovy. Uvidíte, proč nemáte v aquaparku jezdit na lanovce do vody zavěšení za nohy, a také se dozvíte o šílené variaci rulety s názvem Šípová… A samozřejmě se o zpestření staroušů postarají i dvě krásné Robovy dcery (Madison Riley a Jamie Chung) plus jedna (Ashley Loren), která se ze všech nejvíce potatila.

Machři tedy zůstávají odpočinkovým filmem, u kterého se nemusí moc přemýšlet. Není vlastně moc o čem, zápletka je hodně jednoduchá. Technicky je snímek velice dobře zvládnutý a přesvědčí vás svou prázdninovou atmosférou. Jen samotná scenérie jezera už má něco do sebe. Přehlídka charakterů pobaví, ale nejde příliš do hloubky ani u jedné z postav. Škoda. Nejsilnější stránkou filmu by tedy měly zůstat gagy, které jsou občas více a občas méně vtipné. Záleží na vkusu. Naštěstí klasických typicky amerických nechutných vtípků (viz Mama Ronzoniová v podání Ebony Jo-Ann ukazuje kuří oko) se zde vyskytuje méně, než byste očekávali.

Horší než malé děti

DVD

Samotný disk se povedl. Čeká vás klasické, jednoduché, příjemné menu s pozitivní písničkou a kvalitní český dabing.

Bonusy jsou také zdařilé. Na obalu se sice uvádí jen dva, ve skutečnosti ale najdeme hned čtyři. Laughing is countagious, sestřih ze scén plných smíchu, aneb jak se herci při natáčení velice dobře bavili. Gag reel – přeřeky a blekotání herců, The Cast of Growing Ups – hlavní postavy představené herci – a nakonec oblíbené Trailery. Celá sekce Special features působí vyváženě. Není to zdlouhavé ani nudné. Prostě tak akorát. Škoda jen, že titulky u nich lze zapnout jen anglické.

Machři (Grown Ups)

Komedie

USA, 2010, 102 min

Režie: Denis Dugan

Hrají: Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock, David Spade, Rob Schneider,Salma Hayek, Maria Bello, Maya Rudolph, Joyce Van Patten, Steve Buscemi, Tim Meadows, Madison Riley, Jamie Chung, Cameron Boyce

Zvuk: český (5.1), anglický (5.1), maďarský (5.1), ruský (5.1), turecký (2.0) a polský (2.0 VO)

Titulky: české, slovenské, anglické, bulharské, chorvatské, estonské, maďarské, polské, turecké, arabské, řecké, hebrejské, hindské, islandské, litevské, rumunské, srbské, slovinské

Bonusy: Laughing is contagious, Gag reel, The Cast of Growing Ups, Trailers

Hodnocení filmu: 3***
Hodnocení DVD: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Machři na DVD: Co to sakra je? Zní to, jako když prcaj sovy…