Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Má ještě Jennifer Rush co říct? Na albu Now is the Hour se o to snaží

Redakce

Redakce

31. 5. 2010

Hvězda 80. let, Jennifer Rush, přichází téměř po třinácti letech s novinkovým albem s příznačným názvem Now is the Hour. Jennifer Rush je jednou z nejúspěšnějších popových zpěvaček 80. let, která se proslavila především hitem Power of Love.

Jennifer Rush, Zdroj: jennifer-rush.com

The Power of Jennifer Rush

Skladba Power of Love se umístila v čele hitparád snad po celém světě a v Británii byla dokonce zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako nejprodávanější singl nazpívaný zpěvačkou v dějinách britské pop-music (tento status jí vydržel až do nástupu Whitney Houston s hitem I Will Always Love You).

Její tvorba směřovala vždy ke spíše romantickým baladám, ale čas od času si střihla i nějaký ten diskotékový hit. Poslední album Credo vydala Jennifer v roce 1997. Možná nebude překvapením, že i po třináctileté pauze, ve které se podle vlastních slov věnovala dceři, se s novým albem vrátila do zajetých kolejí.

Letos na jaře Jennifer přišla s novinkovým albem, kterým chce po dlouhé odmlce oslovit své fanoušky. Přestože letos oslaví padesáté narozeniny, energií a živelností překypuje stejně jako na začátku kariéry. Písně se pohybují především v oblasti milostných, romantických balad, které možná u Jennifer nepřekvapí, ale rozhodně neurazí. Překvapivě ale album nabízí i tanečně orientované hity – Just this wayEchoes Love.

Album Now Is The Hour je učebnicovým příkladem pop music. I když se Jennifer přestala aktivně pohybovat v hudební branži, nepřestala ji sledovat. Uvádí, že například Lady Gaga je pro ni ze současných hvězd kreativní a inteligentní senzací. Možná i proto se Jennifer na novém albu snaží zapadnout do současného stylu v pop music, ale naštěstí jí zůstala soudnost a tak vás skladby dámy v nejlepších letech rozhodně překvapí mladistvým a líbivým zvukem.

Je slyšet, že se zvukem si bylo dosti pohráno, objevuje se i zajímavá skladba a volba nástrojů, přesto snaha o modernější zvuk u některých písní vychází docela naprázdno. Přestože mají skladby moderní a mnohdy i rockový nádech, stále si s sebou nesou punc 80. let, což ale není v tomto případě vůbec překážkou.

Úvodní hit Now Is The Hour je melodickou romantickou baladou, která vás nenechá na pochybách, kdo se pod ni podepsal. Skladba Head Above Water je jakousi gospelovou variací, ale rozhodně velkým překvapením je hit Echoes Love, který vás rozvlní v rytmu diska.

Album nepřináší nic nového, co bychom už neslyšeli, ale rozhodně se dá považovat za příjemně lehký hudební počin. Do auta nebo domů k vaření je rozhodně ideální.

Jennifer Rush – Now is the Hour

Vydáno: 8. března 2010
Celkový čas: 55:00
Skladby: Dream Awake, Betcha Never, Windows, Down On My Knees, Head Above Water, I Never Asked For An Angel, Echoes Love, I’m Not Dreaming Anymore, Now Is The Hour, Like I Would For You, Before The Dawn, Eyes Of A Woman, Just This Way, Ain’t Loved You Long Enough, Still
Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 3***

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Má ještě Jennifer Rush co říct? Na albu Now is the Hour se o to snaží