Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Lyžujte levněji nedaleko českých hranic se Zimní kartou Dolního Rakouska

Tomáš Miška

Tomáš Miška

30. 11. 2011

FOTO: Zažijte atmosféru jedné z mnoha sjezdovek Dolního RakouskaLyžařská střediska Dolního Rakouska nabízí, s více než 200 kilometry sjezdovek, kvalitní a cenově přijatelnou dovolenou i netradiční zážitky pro každého milovníka zimních sportů.

FOTO: Zažijte atmosféru jedné z mnoha sjezdovek Dolního Rakouska

Zažijte atmosféru jedné z mnoha sjezdovek Dolního Rakouska, Zdroj: weinfranz.at

Alpy. Zahraniční horští velikáni. Slýcháváme o nich, ale mnozí z nadšených lyžařů neradi opouštějí teplo domova, proto se do těchto hor nikdy nepodívají.

Zimní karta Dolního Rakouska je výhodný nákup

A přitom necelých 200 kilometrů od českých hranic leží atraktivní zimní střediska Dolního Rakouska. Proslulá střediska Annaberg, Gemeindealpe Mitterbach, Hochkar, nebo Lackenhof pod Ötscherem nabízejí úžasné zážitky a legraci na sněhu. Navíc je pro návštěvníky od nastávající zimní sezóny připraven produkt s názvem Zimní karta Dolního Rakouska. Přenosný skipas platí tři nebo pět dní ve všech jmenovaných střediscích Dolního Rakouska.

Cena Zimní karty je 94 eur na tři dny a 138 eur na pět dní.

Lyžování ve střediscích je téměř bez omezení a pro každého návštěvníka se najde adekvátní forma zábavy nebo trávení volného času.

Variace na zimní dobrodružství. Sníh není pouze pro lyžaře

Přesně třetina sjezdovek a vleků je určena pro začínající lyžaře.

FOTO: Romantický výlet na saních

Romantický výlet na saních

Sjezdovky modré barvy, značící trasy pro méně zdatné sportovce, jsou téměř v polovině středisek Dolního Rakouska. Pro zdatnější sportovce a milovníky adrenalinu jsou připraveny trasy s neupravovaným terénem a hlubokým sněhem i špičkové závodní sjezdovky.

V Dolním Rakousku můžete také zakusit kouzlo netradičních sněhových aktivit. Třeeba výlet do přírody se sněžnicemi, sáňkování nebo romantické výlety na saních tažených koňským spřežením. Nebo bruslení na zamrzlé hladině magických dolnorakouských jezer.

Využít den naplno můžete díky umělému osvětlení několika tratí, které organizují noční lyžování.

Na své si přijdou i běžkaři. Pro milovníky procházek zasněženou krajinou s lyžemi na nohách jsou připraveny panoramatické trasy, které se vinou i v nadmořské výšce 1400 metrů. Také jsou připraveny tři adrenalinové snowboardingové parky s obrovským množstvím atrakcí pro snowboardisty a freestylisty.

FOTO: Pohled na zasněžené Alpy je pastvou pro oči

Pohled na zasněžené Alpy je pastvou pro oči

Kolonizování lukrativních a krásných míst naší planety je dnes běžné. I přesto, že občas budete nuceni vystát hodinovou frontu na grog nebo párek, pohyb uprostřed půvabné zimní krajiny východních rakouských Alp na stále ještě čerstvém vzduchu působí krásně na tělo i duši.

  • Hochkar je největší a nejvýše položené lyžařské středisko ve východních Alpách
  • magicky krásné výhledy zažijete nejen na sjezdovkách Gemeindealpe při Mitterbachu
  • ráj pro rodiny s dětmi je středisko Annaberg
  • uznávaný a populární snowpark Senonerpark najdete na hoře Hochkar

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lyžujte levněji nedaleko českých hranic se Zimní kartou Dolního Rakouska