Menu
TOPZINE.cz
Sport

Lyžařští sprinteři se v půlce ledna sjedou do Liberce

Martin Slabý

Martin Slabý

14. 12. 2010

!Vstupenky!Tour de Ski se letos sice do České republiky nepodívá, domácí divák ale přesto o závod světového poháru v běhu na lyžích nepřijde. V polovině ledna se v Liberci o body do běžeckého seriálu utkají sprinteři a sprinterky.

ski sprint

Liberec bude v půlce ledna hostit lyžařské sprinty Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Poprvé v historii Tour de Ski nebudou lyžaři závodit na českém území. Na zasedání v Turecku o tom už v červnu rozhodla Mezinárodní lyžařská federace (FIS). Na stejném místě bylo však také rozhodnuto o tom, že bezprostředně po letošním ročníku zmíněného etapového závodu se světové běžecké špičky sjedou do Liberce. Právě jemu totiž FIS přiklepla sprinterské závody ve dnech 15. – 16. ledna.

Celý program v lyžařském areálu Vesec odstartuje v sobotu před polednem kvalifikací. V odpoledních hodinách jsou pak na řadě vyřazovací boje. V neděli jsou na pořadu dne týmové sprinty. Lístky v ceně od 150 Kč jsou už nyní v prodeji v síti Eventim.

KOUPIT LÍSTKY ZDE

Česká republika bude mít ve hře tradiční želízka v ohni. Největšími sprinterskými nadějemi budou Dušan KožíšekMartinem Koukalem, kteří už v letošní sezóně dokázali postoupit z kvalifikace a připsat si porci sprinterských bodů. Lukáš Bauer, česká běžecká jednička, sice nemá ve sprintech takové úspěchy, i tak si však zatím vede velmi slušně, když mu v průběžném pořadí patří celkové sedmé místo. Ženy zatím na bodový zápis stále čekají.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lyžařští sprinteři se v půlce ledna sjedou do Liberce