Menu
TOPZINE.cz
Sport

Luxusní zimní poježdění uprostřed léta? Nový letní SNB a ski park vám ho umožní

Máte rádi zimu? Nudí vás léto? Zbožňujete zimní sporty a nebaví vás čekat až napadne sníh?! V tom případě pro vás mám jedno slovo – Hotboard. Když zimu miluješ, není co řešit.

Partička z Hotboard

Partička z Hotboard – ti, co mají park na svědomí Foto: Martin Nikl

Říkáte si stále dokola: „Už aby byl sníh“? Těšíte se, až poprvé vytáhnete svoje prkna a lyže a půjdete se pořádně „rozsekat“? Chcete si zablbnout na překážkách a odpočítáváte dny, kdy už to konečně bude? Stejně to měla partička z projektu Hotboard, a tak se rozhodla, že prostě čekat nebude, a udělala si svoje vlastní sněhové království uprostřed léta v Praze. Nevěříte?! Věřte!

Povedlo se mi získat pro rozhovor dva z lidí, kteří mají na novém parku v našem hlavním městě zásluhu. Jsou to studenti Masarykovy univerzity v Brně a VŠE dvacetiletá Barbora Spáčilová a o rok starší Martin Nikl.

Co to vlastně je Hotboard?

Martin Nikl: Nechci říkat, že je to firma, spíš jsme pár kamarádů, kterým v létě chybělo pojezdění na svém prkně nebo lyžích.

A tak jste se rozhodli navézt do Prahy trochu umělého sněhu, pár překážek a rozjet to léto neléto?

Martin Nikl: No hned, jak jsme se vrátili z hor, kde jsme byli slavit Silvestra, jsme zasedli k internetu a jen tak ze srandy jsme začali hledat, jaké se dnes dělají povrchy nahrazující sníh. Zjistili jsme, že ve světě už spousta parků existuje, a tak jsme si řekli, že to taky zkusíme. Musím uznat, že jsme se párkrát zapotili s problémy s dostupností povrchu a spoustou dalších komplikací. Ale teď už máme těsně před otevřením a hrozně se těšíme (a modlíme, aby to všechno vyšlo).

Barbora Spáčilová: Jo jo, bylo to tak nějak. Chtěli jsme jezdit nějaký street (zábradlí ve městě), ještě když byl v Praze sníh. Jenže bylo zkouškový a sníh roztál, tak jsme začali koumat, co s tím.

Takhle bude park vypadat

Detail parku Zdroj: hotboard.cz

Říkáš my. Kolik vás vlastně je? Myslím, že by čtenáře zajímalo, co za lidi má tuhle šílenost na svědomí.

Martin Nikl: Momentálně jsme 3. Já, Baruš Spáčilová a Káťa Tutoky. Všichni milujeme svoje lyžičky (Káťa fošnu) a jsme tomu plně oddáni.

Takže prvotní jiskra byla taková, že se vám chce jezdit v létě…a pak se to takhle rozjelo. Jak je to náročné?

Martin Nikl: Je to dost o nervy, hromada papírování, psaní, telefonování. Ale myslím, že to stojí za to. Děláme to pro komunitu snowboarďáků a freeskierů z Prahy a okolí. Myslím, že něco takového tu akorát chybělo.

Slyšela jsem něco o slavnostní otevíračce. Co je na tom pravdy a na co všechno se můžeme těšit?

Barbora Spáčilová: Otevíračka se bude konat 28.8. od 10.00 v areálu koupaliště Džbán. Kromě poježdění bude během dne hrát muzika k tanci i poslechu, bude tu i něco dobrého k zakousnutí.

Martin Nikl: A určitě uděláme nějaký jam, kde si budou moct ti nej frajeři vyjet volné lístky na příště.

Takže to se týká slavnostního otevření. A co v běžném provozu? Co všechno u vás najdeme?

Martin Nikl: Tak kromě umělého povrchu s pěti překážkami (bedýnky, zábradlí, plastové trubky) bude v areálu taky chill zóna. Návštěvníci se určitě budou moct občerstvit v blízkém občerstvení.

Barbora Spáčilová: No a jakmile přijdou nějaké vhodné finance, tak bychom rádi viděli vedle parku taky trampošku a přemýšleli jsme i o „letním kině“ a promítání filmů (nejen) s parku odpovídající tématikou.

Zdroj: www.hotboard.cz

Detail parku Zdroj: hotboard.cz

Jak se k vám nejlíp dostaneme a kolik si na návštěvu parku připravit?

Barbora Spáčilová: Je to v areálu koupaliště Džbán, tzn. autem po ulici Evropská, potom vpravo směr Divoká Šárka. MHD Martin dohledává, tuším. Otevíračka bude za 100Kč pro ty, kdo chtějí pojezdit. Pro ostatní činí v den slavnostního otevření vstup do areálu 50 Kč. V ceně je ale možnost získat volňásky na příští návštěvu. V běžném provozu je potom celodenní vstup 200 Kč. Bude i možnost zakoupit si celoroční vstupenku.

To bude ode mě vše. Děkuji za rozhovor a snad někdy příště. Třeba na vašem slavnostním otevření.

Martin Nikl: Děkujeme za rozhovor. Moc se tešíme na návštěvu a zbylé informace určitě čtenáři najdou na našem webu (www.hotboard.cz) nebo na stránkách Facebooku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Luxusní zimní poježdění uprostřed léta? Nový letní SNB a ski park vám ho umožní