Menu
TOPZINE.cz
Luxusní móda

Luxusní šaty libanonského návrháře berou dech

Petra Červená

Petra Červená

26. 7. 2011

Vzpomenete si ještě na ty časy, kdy jste si jako malé hrály na princezny? Připomeňte si je v dospělosti znovu. Módní návrhář Zuhair Murad navrhuje šaty, ze kterých vás bude přecházet zrak. V jeho drahých róbách vypadá každá žena jako princezna.

FOTO: kolekce Zuhair Murad 2011

Noc a den, měsíc a slunce. Čemu dáte přednost?, Zdroj: zuhairmurad.com

Pamatujete na dobu, kdy jste před spaním poslouchaly pohádky o tom, jak dobro vítězí a zlo je poraženo? Jak princezny najdou své prince a pohádky je konec? Pak vyrostete a zjistíte, že žít v reálném světě je zatraceně těžký. Útěky žen do světa módy, do země pohádek, lesku a krásy jsou jen takovým letmým odpočinkem od všech starostí.

S libanonským návrhářem Zuhairem Muradem budete mít pocit, že svět pohádek není jen pro děti. V mnohých ženách stále bloumá ta malá holka, co si ze záclon dělala šaty s dlouhým závojem a snila. A pro ty princezny v nás je tu Zuhair Murad. Už jako malý kluk věděl přesně, co chce v životě dělat: stát se módním návrhářem. Rozhodl se proto studovat módu a umění.

Dítě štěstěny

Bylo mu pouhých 22 let, když si v Bejrútu v roce 1995 otevřel svůj první ateliér. Netrvalo dlouho a jeho obliba v Libanonu vzrostla natolik, že si mohl dovolit otevřít druhý butik na Rue Francois-Ier v Paříži. Říká se, že v životě můžete dosáhnout čehokoliv, máte-li odvahu o tom snít, inteligenci vytvořit realistický plán a vůli dotáhnout tento plán do konce. Něco na tom zřejmě bude, Zuhair Murad je toho důkazem.

FOTO: letní kolekce Zuhaira Murada 2011

Šaty pro královnu večera

Návrhářova linie haute couture se nedá dělit na zimní a letní kolekce, jsou to nákladné společenské, večerní a svatební šaty pro zvláštní a drahé příležitosti. Ceny šatů začínají na 5 000 dolarech, když si k tomu ale připočítáte čas strávený nad složitými kusy s korálky a výšivkami, který Murad odhaduje na 500 až 800 hodin, pochopíte, že za konečným obrazem řecké bohyně nebo egyptské princezny stojí mnoho práce.

Miláček hollywoodských hvězd

Svět haute couture je obsypán luxusem, zabalen do třpytivého pozlátka a převázán mašlí z pravých perel. K šatům z kolekce haute couture nemá jen tak někdo přístup. Pozvánkou je tučné bankovní konto nebo zvučné jméno. Mezi známé zákaznice Zuhaira patří Beyoncé, Jennifer Lopez nebo Shakira. Opravdový hlad hollywoodských hvězd spustila Miley Cyrus, která si oblékla jeho šaty v roce 2009 na předávání Oskarů.

FOTO: letní kolekce Zuhaira Murada 2011

Víly a mořské panny mají vstup povolen

V tom samém roce Murad navrhl večerní šaty pro Chloé Mortaud na Miss Universe 2009 a patery šaty na finále Miss Francie 2010. I když ho kritici obviňují z povrchnosti a snobství, srdce žen, co v reálném světě stále neztratily schopnost snít, si dávno získal. Propadnout kouzlu značky Zuhair Murad je tak snadné.

Letní kolekce vzdušných modelů berou dech

S výjimkou několika mini je letní kolekce pro rok 2011 sled dlouhých večerních šatů s bohatými aplikacemi a výšivkami ruční výroby, nechyběly ani krajky, korále nebo flitry. Pro modely podobající se bohyním antického Říma nemohl Zuhair použít nic jiného než hedvábí a šifon. Dech beroucí jsou i šaty orientálních princezen z dob dávno minulých, jen o něco smyslnější s vysokými rozparky a hlubokými výstřihy.

FOTO: letní kolekce Zuhaira Murada 2011

Šaty pro odvážné a modelkovské typy

Nevinnost odkrývající bílou nechal návrhář zářit v jednodušších střizích s jemným řasením. K nim použil zlaté doplňky v podobě pásků, náramků, náhrdelníků a páskových lodiček, které byly předzvěstí přepychu a neřesti. Zato hedvábné zlaté šaty se nebály dát najevo opojenost mocí, umocněnou zářivě zlatými výšivkami. U dlouhých tyrkysových šatů Zuhair vsadil na střihy inspirované antikou a tu neodbytnou přitažlivost způsobil ručně našitými krystalky, korálky nebo drobnou krajkou.

V azurových rozevlátých šatech působily modelky dojmem křehké mořské panny, která se nakonec změní v mořskou pěnu. Tuhle smutnou pohádku známe všechny a každá zažila tu hořkost zklamání. Kdo jiný by tedy dokázal ocenit krásu Zuhairovy tvorby než ženy. Slzy i úsměv v ní skryté není třeba hledat, stačí jen vnímat a cítit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Luxusní šaty libanonského návrháře berou dech