Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Luxusní hodinky jsou k vidění na Staroměstské radnici v Praze

Anna Talašová

Anna Talašová

6. 2. 2011

!Tip na výstavu!Přemýšlíte co s načatým dnem? Máme pro vás tip! Procházku centrem Prahy zakončete na Staroměstské radnici. Od 5. února je tady pro veřejnost otevřena světová výstava věnovaná vývoji hodinářského řemesla. K vidění jsou i ty nejluxusnější hodinky z celého světa.

FOTO: Hodinky Ulysse Nardin

Luxusní kolekce The Trilogy, značka Ulysse Nardin, Zdroj: 600letorloje.cz

Stojí to opravdu za to. Exponáty na výstavu vypůjčili přední výrobci náramkových hodinek z Evropy i Spojených států a hodnota mnoha kousků je nevyčíslitelná! Kromě rozplývání se nad luxusními náramkovými i kapesními hodinkami se ale můžete dozvědět i něco o historii hodinářství v Čechách.

Výstava inspirovaná 600. výročím pražského orloje mapuje vývoj měření času a hodinářské výroby u nás. Právě pražský orloj z počátku 15. století je nejstarším dochovaným dokladem bohaté historie českého hodinářství.

FOTO: Hodinky s nejmenším mechanickým strojkem

Na své si přijdou i dámy

V zahraniční části expozice můžete obdivovat luxusní hodinky značek Zenith, Fortis, IWC, TAG Heuer, Doxa nebo Ulysse Nardin. Čechy reprezentují One Man Company, W & F Atelier, ELTON nebo třeba Diamonds International Corporation (D.I.C.), česká společnost specializující se na diamanty a diamantové šperky.

Vezměte s sebou svou drahou polovičku, užijete si totiž oba. K vidění jsou diamanty na číselníku, ručně pilované ručičky, zlaté hodinky, které určují pozici Slunce, měsíce a pohyb planet. Hodinky, které ukazují měsíční fáze i jednotlivá astronomická znamení a mnoho dalšího.

FOTO: Hodinky Omega Speedmaster

Omega Speedmaster

Světová výstava – UMĚNÍ ŘEMESLA HODINÁŘSKÉHO

5. února – 29. března 2011

Staroměstská radnice, Praha

otevřeno denně 10:00 – 20:00

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Luxusní hodinky jsou k vidění na Staroměstské radnici v Praze