×
TOPZINE.cz

Luxusní dům na útesu. Chtěli byste zde bydlet?

Dům na útesu, Zdroj: www.modscape.com.au

Usínat za zvuku šumění oceánu je snad snem každého z nás. Chtěli byste ovšem shlížet na oceán z výšky několika desítek metrů, a to přímo z postele skrz prosklené stěny? Takové bydlení ocení zejména adrenalinové povahy, které zároveň nemají hluboko do kapsy. Pojďme si tento architektonický unikát představit blíže.

Dům na útesu, Zdroj: www.modscape.com.au
Dům na útesu. Zdroj: www.modscape.com.au

Projekt domu na útesu (Cliff House) pochází z architektonické firmy Modscape, která se zabývá vyráběním prefabrikovaných obytných staveb. Australská firma tímto způsobem reagovala na poptávku náročných klientů zajímajících se o extrémní parcely k bydlení.

Dům visící z útesu by měl znázorňovat vizuální prodloužení přírodního masivu a plně korespondovat s přírodou. Zároveň by ale stavba měla také splňovat přední nároky soudobého designu. Víceúrovňový dům je koncipován jako několik místností pod sebou, jež jsou přístupné výtahovou šachtou nebo schodištěm. Jediným místem, které se nachází na pevné zemi, je garáž.

Ačkoliv je snaha firmy Modscape zatím pouze teoretická, v budoucnu by bylo možné podobné domy vyrobit na bázi modulu a užít je v extrémních podmínkách. Projekt však prozatím zůstává v návrzích, bližší termín realizace nepřipadá v úvahu především z hlediska financí. Návrháři však dokonale promysleli způsob uchycení domu k útesu pomocí kovových skob a háků.

Dům na útesu - interiér, Zdroj: www.modscape.com.au
Dům na útesu – interiér. Zdroj: www.modscape.com.au

Majestátní dům na útesu vzbudil ihned zájem několika odvážlivců, kteří by takové bydlení preferovali jako úkryt před světem. A co vy? Odvážili byste si ložnici v nejnižším patře opatřit prosklenou podlahou?

 

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..