Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Lustig song a Memory of Lustig zazní v pražské knihovně

FOTO: Arnošt LustigZchlazení v horkých dnech nepřináší pouze nárazové bouřky. Odpočinout od tepla si můžete na představení O Lásce a Undergroundu, kde se dozvíte mnohé o souvislostech mezi srdeční frekvencí a chladivým podzemním světem. Pokud vás odrazuje podzemní tematika, zveme vás na předávání cen nejlepším detektivkám nebo na koncert Arnošt Lustig in memoriam.

FOTO: Arnošt Lustig

Arnošt Lustig, Zdroj: wikimedia.org Foto: Jiří Nedorost

Předání cen České asociace autorů detektivní a dobrodružné literatury AIEP za rok 2010 se uskuteční v úterý 7. června od 17 hodin v pražském Divadle Pod Palmovkou (Zenklova 34, Praha 8). Na programu večera je vyhlášení cen za nejlepší povídky a knihy, vyhlášení Ceny Společnosti Agathy Christie a Ceny České společnosti Sherlocka Holmese. Těšit se můžete i na závěrečné divadelní představení klasické detektivky Past na myši Agathy Christie.

Podzemní prostory mají překvapivé terapeutické účinky

Pokud dojíždíte do práce nebo do školy pražským metrem, určitě jste si nejednou všimli, že jde o svět sám pro sebe. Podzemí je navíc i velkým zdrojem inspirace pro mnohé tvůrce, což vzali na vědomí tvůrci EKG v Divadle Archa (Na Poříčí 26, Praha 1). Představení O Lásce a Undergroundu se koná 7. a  8. června vždy od 20 hodin. V literárním kardiogramu Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš přivítají nadějné terapeuty, kteří si pro vás připravili alternativní, avšak velmi účinnou léčbu srdečních nepravidelností.

Koncert Arnošt Lustig in memoriam symfonického orchestru Jaromíra Vogela Šarbilach je dedikovaný památce nedávno zesnulého spisovatele. Na jeho počest zkomponoval Jaromír Vogel dvě skladby s názvy Lustig song a Memory of Lustig. Skladatel upravil pro potřeby orchestru i několik židovských lidových melodií ve zcela neobvyklých instrumentacích a skladby inspirované tradičním klezmerem. Úvodního slova se ujme zástupkyně Společnosti Franze Kafky a spisovatelka Lenka Procházková. Koncert si nenechte ujít 9. června od 19:30 hodin v Ústřední knihovně (Velký sál, Mariánské nám. 1, Praha 1).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lustig song a Memory of Lustig zazní v pražské knihovně