Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Luno zahalí Lucerna Music Bar do hávu tajemných dálek

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

12. 4. 2011

FOTO: LunoEma Brabcová zahájila svůj comeback na hudební scénu velkým projektem Luno. A 18. dubna s ním chce dobýt pražský Lucerna Music Bar. Večer plný mysticky tajemné hudby přivítá také švédskou kapelu Baron Bane a brněnské Fiordmoss.

FOTO: Luno

Luno, Zdroj: bandzone.cz/luno

Ema Brabcová do roku 2008 působila v kapelách Khoiba, Roe-deer nebo The Hookers. Poté se Ema se svým charakteristicky zabarveným hlasem stáhla do ústraní, ale jen do podzimu roku 2009, kdy rozběhla nový projekt s názvem Luno.

Luno vznikalo původně jako Emin sólový projekt. S nápadem, aby Ema vydala sólovou desku přišel baskytarista Šmity, se kterým se Ema znala z předchozího působení v kapele Roe-deer. Promýšlením a plánováním nakonec vznikl větší hudební projekt, než jaký byl původně zamýšlen.

K Emě a Šmitymu se přidal bubeník Honza Janečka. Kapela oslovila také kytaristu Mejlu z Vypsané Fixy, který je známý pro své neuvěřitelné hudební cítění. Mejla dokázal vytvořit skvělé kytarové party, kvůli svému působení ve Vypsané Fixe se ale nakonec členem Luna nestal. Místo něj nakonec nastoupil mladý kytarista Martyn Starý, člen kapely Holden Caulfield. Z původně sólového projektu se tak stala regulérní kapela.

Kromě Luna se ale Lucerna Music Bar bude pyšnit také návštěvou dalších dvou kapel, které si Ema na svůj koncert přizvala. Baron Bane přijedou až z dalekého Švédska a s sebou přivezou chlad severské země v elektrik-pop-rockovém kabátě. Kapela si získává každým rokem více a více příznivců, má za sebou několik odjetých turné, objevila se v tchajwanské televizi, stala se finalistou soutěže Metro On Stage. Kapela Baron Bane jsou zárukou skvělé hudby a melancholické nálady, jež podtrhne kvality Luna.

Dalším speciálním hostem večera budou brněnští Fiordmoss. Při poslechu jejich hudby se můžete těšit na spojení zajímavých tónů, jež jsou důsledkem zkušeností získaných točením vinylů a skládáním elektronické hudby, a jemného hlasu. Výsledek potom evokuje nekonečnost oceánu a chlad severských fjordů, vše ale pokryté měkkostí mechu.

Luno jsou jako zjevení. Jejich nádherná sametová hudba vám učaruje. Lehké tóny opředené záhadnou energií, aranže vzbuzující mrazivý pocit, zpívající hlas připomínající nebezpečí dálek – vše zmíněné i mnohem víc lze zažít s tímto životem tepajícím projektem. Vejděte spolu s Lunem a jejich hosty 18. dubna ve 20 hodin v Lucerna Music Baru do nepoznaného světa plného tajemství.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Luno zahalí Lucerna Music Bar do hávu tajemných dálek