Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Luděk Sobota předvádí hypochondra! Zajděte se na něj podívat do divadla v Kladně

Eva Síčová

Eva Síčová

6. 4. 2011

Městské divadlo Kladno uvádí v dubnu premiéru Moliérovy komedie Zdravý nemocný v hlavní roli s Luďkem Sobotou. Divadlo Lampion představí pohádku Plaváček.

Do Kladna zamiřte na premiéru inscenace Zdravý nemocný v hlavní roli s Luďkem Sobotou. Známého příběhu o nenapravitelném hypochondru Arganovi se ujal filmový a televizní režisér Jan Prušinovský, pro něhož je tato hra divadelním debutem. Luďku Sobotovi budou sekundovat stálí herci městského divadla Kladno Alena Štréblová (v roli mladé Arganovy ženy) a Tomáš Petřík (jako Dr. Purgon, který předepisuje množství léků a sleduje, jak rostou jeho faktury).

Jan Prušinovský spolu s dramaturgem Petrem Kolečkem upravili původní Molièrův text do modernějšího jazyka a reálií, děj bude situován do třicátých let dvacátého století. Těžištěm humoru však zůstávají svízelné situace, do kterých se starý Argan dostává díky svým vymyšleným nemocem.

Pod inscenací se scénograficky podepsal Pavel Svoboda a kostýmní návrhářka Jana Smetanová.

Zdravý nemocný  (Moliére)

Městské divadlo Kladno

Režie: Jan Prušinovský

Hrají: Luděk Sobota, Alena Štréblová, Tomáš Petřík, Šárka Opršálová, Eva Nádaždyová, Petr Pěknic, Štěpán Benoni, Zdeněk Velen

Premiéra: 16. dubna

První reprízy jsou naplánovány na 19. a 28. dubna.

Divadlo Lampion uvede 8. dubna premiéru loutkové pohádky Plaváček, která je mimo jiné poctou dílu scénografa Aloise Tománka, který práci na této inscenaci už bohužel nestihl dokončit.

Stačí, když sudičky trochu pozmění králův dopis a místo rozkazu „Toho mladíka, kterého ti posílám, dej bez meškání mečem probodnout! Můj to zlý nepřítel!“ se královna dočte: „Toho mladíka, kterého ti posílám, dej bez meškání s naší dcerou oddat! Můj to souzený zeť.“

Jenže Plaváček si své štěstí i přesto musí zasloužit. Vždyť král si přeje mít tři zlaté vlasy děda Vševěda. Jestlipak se z této náročné cesty vrátí Plaváček s úspěchem?

Plaváček

Divadlo Lampion

Režie: Karel Brožek j. h.

Návrh scény, loutek, kostýmů: Alois Tománek j. h.

Hrají: Drahomír Mráz, Waldtraut Ritterová, Hana Hubertová, Martin Dusbaba a Justin Svoboda

Premiera: 8. dubna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Luděk Sobota předvádí hypochondra! Zajděte se na něj podívat do divadla v Kladně