Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lucie vyjede na turné. Slibuje halové koncerty i digitální diskografii

Adam Vrána

Adam Vrána

27. 5. 2013

O návratu skupiny Lucie se již nějakou dobu vedou debaty. Až nyní však její členové comeback definitivně potvrzují koncertní šňůrou, jež má čítat pětici koncertů po českých a slovenských metropolích. Turné odstartuje přesně za rok, tedy 26. května 2014.

FOTO: Lucie

Původní sestava Lucie vyrazí přesně za rok na turné. Zdroj: Livenation

LUCIE 2014 TURNÉ

26. 5. – Košice, Steel Arena

29. 5. – Bratislava, Slovnaft Arena

1. 6. – Ostrava, ČEZ Arena

4. 6. – Brno, Kajot Arena

10. 6. – Praha, O2 Arena

I přes zdánlivě dlouhou dobu do začátku turné skupina Lucie, jež je držitelem titulu Kapela dvacetiletí, a která zároveň zvládla prodat přes milion kopií svých desek, už nyní pracuje na přípravách, které vyvrcholí začátkem příštího léta. „Rok je tak akorát na to, abychom dali do kupy vše, co pro naše fanoušky chystáme,“ prozradil na tiskové konferenci klávesista Michal Dvořák.

Že je na co se těšit, tvrdí i ředitel O2 Arény Robert Šafr. O velkolepé vizuální pojetí koncertů se má podle něj postarat mimořádná světelná a pyrotechnická show či speciální hydraulické pódium, které fanouškům v předních řadách umožní se dostat do ještě těsnějšího kontaktu se skupinou.

„K tomu všemu má Lucie k dispozici stejný počet kamionů, jaký měla při letošním pražském vystoupení zpěvačka Pink,“ uvedl Šafrův kolega Filip Kalaš.

Žádné novátorství, zkrátka stará dobrá Lucie

Důvody comebacku spatřují členové Lucie v dosud nevyhasnuté energii a potenciálu své tvorby. „I přes dřívější neshody se nám zastesklo po společném hraní, a tak jsme z ponorky chtěli udělat vzducholoď, jež i nadále popluje vesmírem,“ shrnul vše výstižnou metaforou kytarista Robert Kodým. „Čas obrousil naše ostré hrany, zmoudřeli jsme a již nejsme ve při.“

Repertoár, jež kapela v rámci koncertů chystá, by neměl obsahovat žádné inovace. Turné se s největší pravděpodobností nebudou účastnit ani zvláštní hosté, vyjma Adama Kollera, který svého otce Davida během několika písní zaskočí na postu bubeníka.

Novinkou, kterou kapela chystá, je box alb, který má vyjít pod záštitou vydavatelství Universal Music. Kompletní digitalizovaná diskografie tak bude obsahovat všechny řadové nahrávky od eponymní Lucie z roku 1990 až po desku Dobrá kočzka která nemlsá z roku 2002. Box by měl jít do prodeje 1. června prostřednictvím iTunes.

„Ceny vstupenek se budou pohybovat v ceně od 500 do 1.200 korun, uvedl za společnost Live Nation Robert Porkert. Lístky do O2 arény půjdou do předprodeje prostřednictvím portálu Sazka Ticket, všechny ostatní lokality v ČR pak mohou nakupovat přes Ticketpro.

Předprodej startuje ve středu 29. května od 9:00.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lucie vyjede na turné. Slibuje halové koncerty i digitální diskografii