Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lucie vydává vzpomínkový boxset. Vyjde v pátek v omezeném nákladu

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

10. 10. 2013

Skupina Lucie rekapituluje kariéru v podobě sběratelského boxsetu, který vyjde v pátek 11. října. Obsahovat bude všechna studiová alba a záznam koncertu v Lucerně.

FOTO: Lucie

Skupina Lucie Zdroj: Universal Music

Krabice v podobě kytarového komba bude skrývat všechny studiové desky, které Lucie nahrála, než přerušila činnost, to znamená mezi lety 1990 až 2003. K tomu kapela přibalila dvě CD se záznamem vystoupení v pražské Lucerně v roce 1990. Na koncertě tehdy zazněly i skladby, které nikdy nevyšly na studiových nahrávkách.

Boxset zahrnuje alba Lucie, In The Sky, Černý kočky mokrý žáby, Pohyby, Větší než malé množství lásky, Slunečnice a Dobrá kočzka, která nemlsá. Sada je pojata jako sběratelský kus, a proto vychází v limitovaném nákladu. Do obchodů se dostanou tři tisíce kusů.

O koncerty je zájem

Kromě tohoto souborného vydání se připravuje regulérní reedice všech studiových alb, která je naplánovaná na příští rok. V rámci comebacku Lucie odehraje několik koncertů, na které už nezbývá mnoho lístků. Kapela vystoupí v Košicích, Bratislavě, Ostravě, Brně a dvakrát v Praze. Koncerty odehraje v rozmezí května až června příštího roku.

Kromě toho se kapela letos podílela na přípravách muzikálu Lucie – Větší než malé množství lásky, založeném na jejích skladbách. Muzikál má premiéru v Hudebním divadle Karlín 31. října a 1. listopadu letošního roku. V hlavních rolích se představí Barbora Poláková v alternaci s Emmou Smetana a Václav Noid Bárta, který se v roli střídá s Davidem Krausem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lucie vydává vzpomínkový boxset. Vyjde v pátek v omezeném nákladu