Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lucie Vondráčková: Nahá roštěnka ze Snowboarďáků

Redakce

Redakce

24. 9. 2010

Je považována za poslední dětskou pěveckou hvězdu, která přes televizní obrazovky svým sladkým úsměvem dobyla srdce diváků. Amerika měla Disney Club s Britney Spears nebo Justinem Timberlakem, Československo zase Marmeládu s Luckou Vondráčkovou. Z roztomilé blondýnky, jejíž teta hrála na československé popové scéně prim, se nakonec vyklubala všestranná mediální hvězda. To znamená herečka, zpěvačka, modelka, vše v jednom, kterou už český občan poznal ze všech stran, a to doslova.

Když se tři sudičky dohadovaly nad tím, jaké schopnosti vlít do žil budoucí české popové hvězdě, nevjely si, jak to tak bývá, do vlasů, ale každá jí přidělila jeden různý um. A že jich bylo. Lucka Vondráčková se může pochlubit čtrnácti různými hereckými rolemi a patnácti vydanými deskami. A že by na české zábavní scéně hrála podřadnou roli, se říct nedá.

Lucie Vondráčková, která pochází ze známého pokolení muzikantů (Luciin otec je známý herec a zpěvák, jeho sestra taktéž), získala svou první hereckou roli ve svých devíti letech. Pravý zlom, který rozhodl o jejím osudu, nastal o další tři roky později, kdy se stala moderátorkou populární dětské show Marmeláda. K téhle show dokonce natočila pod taktovkou otce své první album a bulvární média měla novou oběť pro své dlouhonohé řádky.

V roce 1995 nastává první větší vrchol v její kariéře. Deska Atlantida, v pořadí už její třetí (!), nabídne českým uším snad nesmrtelný hit Džíny, a z Vondráčkové se konečně stává teenagerská hvězda. Lucka se několikrát pokouší prorazit i za oceánem. Poprvé díky roli v amerického filmu Bohemians. Logicky na to vydává svou první kompilaci anglicky nazpívaných písní The Best Of… Nejspíše je zbytečné dodávat, že dopadá jako ti sedláci u Chlumce.

To už i ona chápe, že je lepší se soustředit do míst, ve kterých se cítí jako ryba ve vodě. Nastává přelom milénia a s ním první významnější role na prknech, jež tvoří svět. Vondráčková je obsazena do role v úspěšném muzikálu Excalibur. O rok později už ukazuje, jak ji Bůh stvořil, v kultovní české teenagerské komedii Snowboarďáci, kde hraje jednu z hlavních rolí. S erotickými scénami má Lucka přímo kupu zkušeností, ale prý je nenávidí a má při nich obrovskou trému. A jak jí to jde, že? S nabytou popularitou mezi mladší a takzvanou digitální generací posluchačů vyráží na trh s jednou z jejích nejprodávanějších placek vůbec, a to s albem Boomerang.

A ta se jako australská věcička, podle které je pojmenována, opravdu chová. Svou energií, kterou do disco materiálu vehnala, se k ní vrátila v počtu prodaných desek a úspěšných rotacích v éteru. Asi každý si rozpomene na píseň Vítr, která i několik měsíců po vydání strašila českým éterem, buď v originální podobě, nebo remixové. Dalším větším milníkem se stala role v muzikálovém filmu Kvaska, kde dokonce shrábla hlavní post.

Na své největší hity vzpomíná v kompilaci svých největších es Pelmel 1993-2007. Poslední velkou rybou se stalo CD Fénix, které vyšlo před dvěma lety. Od té doby Vondráčková jen plní titulky bulvárních novin, jak to bývá českým hvězdám zvykem. Její poslední vyjádření – že je zavřená v nahrávacím studiu – pochází někdy z července. Od té doby ani vidu, ani slechu. To se možná zlá opomenutá sudička naštvala a zpřetrhala všechny talentové nitě, kterými byla Vondráčková obvázaná. A pokud neumřela, je tam ještě…

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Právě čtete

Lucie Vondráčková: Nahá roštěnka ze Snowboarďáků