Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lucie se vrací s muzikálem sestaveným ze svých největších hitů

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

10. 2. 2013

Robert Kodym, Zdroj: wanastowivjecy.czDlouho očekávaný návrat skupiny Lucie, o kterém se mluví už od roku 2011, se nyní stává skutečností. Pražské hudební divadlo Karlín pořádá konkurz do nového muzikálu s názvem LUCIE – Větší než malé množství lásky.

Lucie Zdroj: Lucie.cz

Lucie, Zdroj: Lucie.cz

Kapela Lucie v říjnu roku 2004 oznámila po zhruba dvaceti letech svého působení plánovanou tvůrčí pauzu. Od té doby se netrpělivě očekával jejich návrat. Při přebírání cen za album, skupinu a interpreta dvacetiletí v rámci dvacátého ročníku hudebních cen Anděl 2010 prohlásil člen kapely Robert Kodym, že návrat Lucie zpět na pódia nevylučuje.

Nyní se návrat potvrdil. Členové kapely ukončili své hádky. Přestože se o návratu mluvilo již léta, k samotnému rozhodnutí došlo symbolicky 12. 12. 2012 ve 12 hodin a 12 minut. Nyní kapela slibuje velká překvapení. Dle jejich slov se můžeme těšit na osobité pojetí hudby, nové technologie a koncertní provedení turné. K tomu nyní přibyl i zmíněný muzikál.

Hudební divadlo Karlín už hledá herce. Texty pro nový muzikál připravil Tomáš Belko, choreografii má na starosti Pavel Strouhal a režírovat bude Petr Novotný. O hudbu se postará známá čtveřice Koller, Kodym, Dvořák a Petr Břetislav Chovanec. Samotná kapela však vystupovat nebude.

Možnost účastnit se připravovaného muzikálu mají zájemci ve věku od 18 do 70 let, v závislosti na požadované roli. Samozřejmostí je umění zpívat a tančit. Celkem divadlo hledá obsazení šesti hlavních rolí. Přihlášky je možné posílat do konce února a samotný konkurz proběhne 3. a 4. března právě v Karlíně.

YouTube Embed: No video/playlist ID has been supplied

Lucie na hudební scéně působí od poloviny 80. let. Zakladateli kapely jsou kytarista Robert Kodym a baskytarista Petr Břetislav Chovanec. Ty později doplnil klávesista Michal Dvořák a bubeník David Koller. V jejich diskografii nalezneme tři singly, dvě kompilace a celkem sedm studiových alb. Mezi největší hity skupiny patří skladby jako Amerika, Černí andělé či Medvídek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lucie se vrací s muzikálem sestaveným ze svých největších hitů