Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lou Fanánek Hagen vyměnil pivo za kakao

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

9. 12. 2010

foto: Lou Fanánek Hagen vyměnil pivo za kakaoV úterý 7. prosince 2010 pokřtil v podolském hostinci Na Staré Sokolovně svou novou knihu Járo, kakao! frontman letos pětadvacetileté kapely Tři sestry, Lou Fanánek Hagen. Místo klasického šumivého alkoholického moku však teklo proudem právě kakao.

foto: křest knihy Lou Fanánka Hagena Járo, kakao!

Křest knihy Lou Fanánka Hagena Járo, kakao!, foto: Radek Adámek

Legendární kapela Tři sestry slaví pětadvacet let své existence a 22. prosince 2010 vystoupí v pražské Tesla Aréně, opět po pěti letech na den přesně, na megakoncertu, na kterém plánují zahrát 50 songů! Při té příležitosti uspořádal Lou Fanánek Hagen malou tiskovou konferenci v hostinci Na Staré Sokolovně, kde zároveň pokřtil svou novou knihu s názvem Járo, kakao!

Nová kniha Járo, kakao! je volným pokračováním Fanánkových memoárů Tak to bylo, tak to je…, tentokrát se věnuje svým textům a písničkám a příběhům s nimi spojenými, opět se svým typickým syrovým humorem.

foto: kapela M.R.D.

kapela M.R.D. - Mafuna, Rosťa a Dáňa, foto: Radek Adámek

Kniha byla pokřtěna ve stylu svého názvu, tedy vynikajícím kakaem z rukou Dáši Rambouskové, vedoucí školní jídelny v Jevíčku. Nemohl samozřejmě chybět ani Jarda, který kapele už pěknou řádku let točí pivo a podle kterého se celá kniha vlastně jmenuje.

Název vznikl při koncertě v Klášterci nad Ohří, kdy Sup, tehdejší harmonikář, zatoužil po pivu, v řeči Tří sester tedy o kakao – a název Járo, kakao! byl na světě.

Dočkáme se i filmové verze Fanánkových vzpomínek

Kniha vznikala svým způsobem dlouho – Fanánek s jejím sepisováním začal už před dvěma lety – a zároveň neuvěřitelně rychle – po dlouhé odmlce byl totiž Fanánek svým nakladatelem Honzou Hlaváčem donucen knihu dopsat za jedno odpoledne strávené v hospodě. Na tiskové konferenci pak Honza Hlaváč prozradil, že připravuje i filmovou verzi Fanánkových knih.

Celý večer uzavřel krátké vystoupení kapely M.R.D. (Mafuna, Rosťa a Dáňa), která se prezentovala několika písněmi zesnulého kytaristy Františka Sahuly. M.R.D. bude také jedním z hostů na megakoncertě 22. 12. v Tesla Aréně, společně například s kapelou Wohnout, Doktorem P.P. nebo německými Green Frog Feet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lou Fanánek Hagen vyměnil pivo za kakao