Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lostprophets hlásí rozpad. Zpěvák je obviněn ze zneužívání dětí

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

2. 10. 2013

Velšská rocková kapela Lostprophets včera ohlásila rozpad. Ukončili činnost kvůli aféře okolo zpěváka Iana Watkinse, který je podezřelý ze zneužívání dětí.

Zpěvák skupiny Lostprophets Ian Watkins Zdroj: youtube.com

Zpěvák skupiny Lostprophets Ian Watkins Zdroj: youtube.com

Na oficiálním facebooku kapely se včera objevilo oznámení, v němž se Lostprophets loučí s fanoušky. Takto vysvětlují, jak dospěli k rozhodnutí ukončit činnost: „Téměř rok jsme se snažili se situací srovnat, nyní bychom rádi zveřejnili to, nad čím jsme již v soukromí uvažovali delší dobu. Nemůžeme dále vystupovat pod jménem Lostprophets.“ Pod zprávou jsou podepsaní všichni členové vyjma Watkinse.

Bývalý frontman Watkins byl letos v červnu spolu s dvěma ženami obviněn z pohlavního zneužívání dětí. Celkem se má podle obžaloby jednat o 23 incidentů, ve dvou případech byli obětí kojenci. Jedna z obviněných se již přiznala ke zneužití dítěte a šíření dětské pornografie. Zpěvák všechna obvinění popírá.

Dlouhé čekání

Nyní Watkins čeká na soud, který proběhne 25. listopadu. Zatím je ve vazbě, ale na radu odborníků by měl být přesunut do psychiatrické léčebny a užívat antipsychotika. Ve vězení je pod pravidelným dohledem, aby se nepokusil o sebevraždu.

Šestice Lostprophets vznikla roku 1997 ve velšském Pontypriddu, poslední album Weapons vydali před rokem. K nejznámějším skladbám kapely se řadí songy Rooftops nebo Last Train Home.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lostprophets hlásí rozpad. Zpěvák je obviněn ze zneužívání dětí