Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Looney Tunes jsou po letech znovu v kurzu!

Redakce

Redakce

1. 9. 2010

Když se řekne vaše oblíbená pohádka, možná si jako první vybavíte oblíbeného Krtečka či Pata a Mata. Ta malá hrstka z vás, která jako já měla dovoleno koukat se v sedm ráno na Novu či vlastnila satelit, se zamilovala také do Bugse Bunnyho, kojota Wilda či ptáka Mik Mik. Nyní se kdysi slavné Looney Tunes vrací k dětem v podobě 3D.

Kojot Wild z Looney Tunes 3D, Zdroj: collider.com

Jakožto oficiálně dospělá se dnes již moc v pohádkách pro děti nevyznám, ale tuším, že Looney Tunes už nejspíš nejsou u těch nejmladších v kurzu. A to je velká škoda. Proto se studio Warner Bross rozhodlo tyto krátké kreslené pohádky přeformátovat do podoby 3D s lepším barevným rozlišením a vpustit na plátna kin.

Jedná se o šest krátkých klipů, jež se vysílají před animovaným filmem, který jde právě do kin. Ve Spojených státech to bylo poprvé 30. července před filmem Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty. K tomu také WB vytvořilo 26 nových epizod pod názvem The Looney Tunes Show, kde Kačer Daffy a Bugs Bunny budou spolubydlícími a ostatní postavičky budou žít v nedalekém sousedství. Začne se vysílat na podzim na programu Cartoon Network.

Bugs Bunny a Kačer Daffy

Bugs Bunny a Kačer Daffy

Zdá se, že za poslední desetiletí se produkce filmů pro děti jenom zhoršuje – vezmeme-li si tvůrce Shreka, kteří neví, že v nejlepším se má přestat, akční morčata z G-Force nebo už zmiňované pokračování Koček a psů. Tímto pokusem oživit ptáčka Tweetyho a koucoura Sylvestra už nemůžou nic ztratit.

Formát 3D filmů má hodně odpůrců hlavně u těch nedětských diváků, kteří tvrdí, že není nad starou dobrou 2D klasiku. Dnešní děti to ovšem vnímají jinak a jsou ochotny dát formátu 3D šanci. Ať už pokus studia WB dopadne jakkoli, můžeme si alespoň my starší připomenout to, co nás v mládí tak bavilo. Mik mik!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Looney Tunes jsou po letech znovu v kurzu!