Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Londýn hlavním městem hudby. Na Brit Awards uspěli Take That i mladík Tinie Tempah

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

16. 2. 2011

V londýnské O2 Areně odstartoval v osm hodin tamějšího času jednatřicátý ročník Brit Awards. Mnohá očekávání se vyplnila, došlo však i na milá překvapení. V průběhu večera excelovali Tinie Tempah, Rihanna či Take That.

FOTO: Take That

Mezi vystupujícími i oceněnými byli i navrátilci Take That, Zdroj: archiv Topzine.cz

Organizátoři se rozhodli netroškařit a zahájit večer ve velkém stylu.  První číslo tak nasadilo laťku do notné výše – před zraky diváků se vynořili ikoničtí Take That. Proslulý boyband se loni stal opět kompletním poté, co se do něj vrátil Robbie Williams.

Chlapci z plakátů sice zestárli, ovšem fanynkami oplývají stále. O tom svědčí i cena za nejlepší britskou kapelu, již záhy obdrželi.

Hiphopoví šampioni

Po více než podařeném startu se lačné publikum dozvědělo, kdo byl zvolen nejlepším domácím zpěvákem. První sošku z dílny slovutné Vivienne Westwood si odnesl opěvovaný rapper s kamennou tváří, Plan B.

Hned po něm zavítal na pódium zřejmě nejnadějnější kandidát večera, jednadvacetiletý Tinie Tempah. A hned se jal vyplňovat věštby bookmakerů – odnesl si cenu za britský objev roku.

Tento londýnský hiphopový zázrak si poslední dobou musí zvykat na zatraceně prudký nárůst popularity. Získal rekordní čtyři nominace a proměnil dvě – kromě titulu nováčka roku zabodoval se singlem Pass Out. Přestože se na pódiu objevil třikrát, publikum se ho zřejmě nemohlo nabažit.

Co jsme čekali…

Dalším očekávaným triumfem bylo vítězství pilné barbadoské krasavice Rihanny v kategorii mezinárodních zpěvaček. Jejím mužským protějškem byl vyhlášen Cee Lo Green, který válcuje i česká rádia s nebývale přímočarým songem Fuck You.

Světel reflektorů si dosytosti užila i početná kanadská skupina Arcade Fire. Na ty se štěstí směje už od neděle, kdy za desku The Suburbs získali cenu Grammy. Britská akademie album rovněž ocenila  a nádavkem přihodila cenu pro nejlepší zahraniční kapelu.

Arcade Fire – The Suburbs:

… a co už méně

Brit Awards si tedy letos podržely jakýsi standard – mezi vítězi převažovali zástupci žánrů jako pop, hip hop či R’n’B. Ale výjimky se našly, a troufneme si říci, že byly docela potěšitelné.

Kromě vítězného tažení indie rockerů z Arcade Fire stojí za zmínku i úspěch folkařů. Z ceny se může těšit mladá Britka s kytarou, Laura Marling, stejně jako folkrocková formace Manford & Sons. Naleštěným sálem se díky nim na chvíli rozlehly i prosté, ale milé tóny akustických kytar.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Londýn hlavním městem hudby. Na Brit Awards uspěli Take That i mladík Tinie Tempah