Menu
TOPZINE.cz
Sport

Londýn 2012: Lístky na olympiádu objednávejte do 26. dubna. Na některé sporty můžete i zadarmo

Redakce

Redakce

16. 4. 2011

Letní olympijské hry v Londýně začínají sice až v červenci 2012, nicméně pokud chcete získat lísky, máte nejvyšší čas! Objednávat lze už jen do 26. dubna.

Olympijské kruhy v Londýně

Masivní olympijské kruhy jsou umístěny ve stanici St. Pancras v Londýně Zdroj: youtube.com

Lístky se dají sehnat jedině na oficiální stránce olympijských her, a to na www.tickets.london2012.com, kde se musíte nejdřív zaregistrovat, pokud máte zájem o lístky. Tím se dostanete do systému žadatelů. To je první krok. Zabere opravdu jen pár minut.

Pokud už jste zaregistrovaní, můžete si do 26. dubna 2011 vybírat sporty, kterých byste se rádi zúčastnili. Jen bych rád upozornil, že to pořád ještě neznamená, že máte lístky jisté. Nicméně tady už vybíráte lístky na konkrétní události a projevujte svůj vážný zájem. Vůbec nevadí, pokud jste tak neučinili hned první den, protože zde neplatí kdo dřív přijde, ten dřív mele, ale vše závisí jen na štěstí, jestli budete vylosování. Lístků je více než 8 miliónů, takže šance určitě jsou.

Ceny vstupenek

Hodiny odpočítávající čas do zahájení olympiády

Hodiny na Trafalgarském náměstí ukazují dobu do zahájení olympiády Foto: Jan Havel

Nejlevnější lístky se dají pořídit za přibližně 570 korun a celkově 90 % všech vstupenek se dá koupit do přijatelných 2 800 korun. Pokud ovšem chcete vidět fenomenálního Usaina Bolta ve finále mužské stovky, připravte si až dvacet tisíc korun. Vůbec nejvyšší vstupné je na zahajovací ceremoniál, kde za nejlepší místa zaplatíte 58 000 korun.

Zlevněné vstupné potom mají děti do šestnácti a občané nad šedesát let. Ti platí tolik, kolik jim je let (k 27. červenci 2012). Ti, kterým je nad šedesát, neplatí tedy tolik, kolik jim je, to by pro ně nebylo moc výhodné, ale platí stejně jako šestnáctiletí, tedy 16 liber (500 korun).

Platby za lístky, které jste si objednali, proběhnou od 10. června do 10. července 2011 a budete potřebovat mít aktivovanou některou z karet Visa Card, která je oficiálním partnerem olympiády.

Zadarmo na olympiádu

I to je opravdu možné. Za některé sportovní akce nemusíte vůbec platit. Za které? Například na maraton, který se poběží v centru Londýna, dále na chůzi, cyklistiku (včetně atraktivní časovky) nebo na triatlon, který je situovaný kolem Hyde Parku a Buckinghamského paláce. Ideální den pro spojení kultury a sportovního zážitku na celý život. Jen nezapomeňte objednávat vstupenky do 26. dubna letošního roku.

Hry nejen v Londýně

I když je všude zmiňováno, že olympiáda je v Londýně, není to tak úplně pravda. Více přesné by bylo říci, že olympiáda se koná po celém území Velké Británie. Ženský a mužský fotbal můžete vidět v Cardiffu, Newcastlu, Manchesteru, Coventry nebo dokonce skotském Glasgow.

Závody ve veslování a v rychlostní kanoistice můžete zhlédnout na kanále ve Windsoru, jachting ve Weymouthu a horská kola v Leigh-on-Sea v hrabství Essex. Takže pokud se vám nechce do centra olympiády a chcete si přesto vychutnat atmosféru her, navštivte jedno z okolních sportovišť.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Londýn 2012: Lístky na olympiádu objednávejte do 26. dubna. Na některé sporty můžete i zadarmo