Menu
TOPZINE.cz
Studium SŠ

Logická olympiáda startuje druhý celorepublikový ročník

Nikola Reindlová

Nikola Reindlová

13. 9. 2010

Žáci základních a středních škol mají od 6. září do 5. října možnost přihlásit se do soutěže, kde nerozhodují znalosti ani sportovní výkony. Mensa ČR totiž pořádá druhý celorepublikový ročník Logické olympiády, ve které je naopak klíčové logické uvažování, představivost, pohotovost a rychlost úsudku.

Zdroj: TU Ostrava

Soutěž je rozdělena na dvě věkové kategorie. V první budou soutěžit žáci 1. – 5. tříd základních škol a v druhé studenti 1. – 4. ročníku středních škol.

V den, kdy končí registrace, tedy 5. října, proběhne on-line nominační kolo. Ti nejúspěšnější postoupí do krajských kol a nakonec do kola celorepublikového, které se uskuteční na konci listopadu.

Bude to teprve třetí ročník

První Logická olympiáda se konala před třemi lety, ale pouze na regionální úrovni. Nicméně její velký úspěch přiměl organizátory rozšířit ji na soutěž celorepublikovou.

Loni se tedy uskutečnil první celorepublikový ročník, na který se sjelo okolo 11 tisíc dětí z více než  900 škol.

Způsob, jak najít ty nadané

„Je to soutěž, která nemá obdobu. Doplňuje nabídku oborových soutěží typu matematické, fyzikální či biologické olympiády něčím, co není závislé na úrovni vzdělání, a proto v ní mohou uspět i děti, které vzhledem ke svému sociálnímu postavení nenavštěvují nejlepší školy, ale mají vysoký intelekt. Proto i typ a struktura úloh jsou odlišné od běžných olympiád,“ shrnuje charakter soutěže předseda Mensy ČR Tomáš Blumenstein.

O tom, co to je Mensa a jak funguje a že vysoké IQ s sebou nenese jen samé výhody se dočtete v našich dalších článcích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Logická olympiáda startuje druhý celorepublikový ročník